Haber Detayı
15 Şubat 2013 - Cuma 19:13 Bu haber 5422 kez okundu
 
YATIRIM İÇİN GİTTİLER
Ekonomi Haberi
YATIRIM İÇİN GİTTİLER

 

 

Bafralı Oda Başkanları, ziyaret ettikleri Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu’ndan Bafra Organize Sanayi Bölgesine yatırım yapılması konusunda destek istediler.

Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Durgun, Bafra Ticaret Borsası Başkanı  Hayrettin Demircioğlu ve Yönetim Kurulu üyesi Bekir Kılıç, Ziraat Odası Başkanı Sait Karagöl, Bafra TSO meclis üyesi ve OSB Yönetim Kurulu üyesi  Hasan Yavuz ve Bafra OSB Müdürü Mustafa Reis, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu’nu makamında ziyaret etti.

Samsun TSO Başkan Yardımcıları Haluk Akyüz ve Mustafa Kemal Şahin’in de hazır bulunduğu ziyarette Bafra TSO Başkanı Recep Durgun, Bafra Organize Sanayi Bölgesi’ni işadamlarının yatırım yapması konusunda Başkan Salih Zeki Murzioğlu’ndan destek istedi. Ziyarette konuşan Recep Durgun, “Bafra Organize Sanayi Bölgesine yatırım yapılması hususunda desteklerinizi bekliyoruz. Bilindiği üzere Samsun merkez OSB’de yatırım yapılacak yer kalmadı.Hem bu sebepten ötürü hem de Bafra OSB’nin boş olması ve Bafra’nın konumu,Türkiye’nin sayılı ovalarından olması sebebi ile özellikle tarımsal sanayi alanında yatırımcıların ilçemize yönlendirilmesi konusunda desteğinizi istiyoruz” dedi.

Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek “Sizin de dediğiniz gibi Samsun merkez OSB’de doluluk oranı yüzde 100. Bize gelecek yatırımcıları Kavak ve Bafra Organize Sanayi Bölgeleri’ne yönlendiriyoruz. Ama çoğu yatırımcı yatırım yapacağı yerin merkezde olmasını istiyor. Yatırımcılar bizim başımızın tacı. Biz ilimize gelen herkese kolaylık sağlamak için elimizden geleni zaten yapıyoruz. Bafra OSB’ye yapılacak yatırımlar elbette bizi sevindirir.Sonuç itibari ile yapılacak yatırımlar bölgemizin kalkınmasına da fayda sağlayacaktır. Biz bu bağlamda yatırımcıları Kavak ve Bafra OSB’ye yönlendirmeye bundan sonrada devam edeceğiz” diye konuştu.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: yatirim, için, gittiler
Yorumlar
Haber Yazılımı