Haber Detayı
27 Mart 2013 - Çarşamba 19:13 Bu haber 1403 kez okundu
 
"YAPILAN YATIRIMLARI GÖREMEYENİ ANLAMIYORUM"
Siyaset Haberi

 

 

19 Mayıs ilçesinde, AK Parti İlçe Teşkilatı tarafından İlçe Danışma Meclisi toplantısı yapıldı.

 

Divan kurulunun oluşturulmasının ardından ilk konuşmayı yapan İlçe Başkanı İbrahim Eren, "Hükümetin her alanda canla başla hizmetlerine devam ettiğini belirtti. İktidarları döneminde özellikle ilçedeki yatırım, eğitim, sağlık ve ulaşım alanındaki değişimin görülmemesinin mümkün değildir" dedi.

GÜNDEM 2/B ARAZİLERİ

Meclis danışma toplantısında söz alan AK Parti Samsun il Genel Meclis Üyesi Ziraat Odası Başkanı Bayram Konuş yaptığı açıklamada, "Değerli 19 Mayıslılar 2012 yılında yapılan çalışmaları, 2013 yılı için programa alınan çalışmaları sunmadan önce 2-B arazilerinin fiyatlarının belirlenmesi ve 22.03.2013 tarihinde CHP tarafından yapılan eylemler hakkında bazı açıklamalarda bulunmak istiyorum.

İlçemizin ‰ 70'i hazine arazi ve 2-B olduğunu 20 yıllık muhtarlığım ve 10 yıldır devam eden Ziraat Odası Başkanlığımda her zaman dile getirdim. Belediye sınırlarında emlak değerlerinin yükseltilmemesini, Muhtarlarla yaptığım istişareler sonucunda ve toplantılarda dile getirdim. 2005 yılında eski belediye binası toplantı salonunda 14 mahalle muhtarıyla bir komisyon oluşturarak, gündemin emlak değerlerinin olduğu toplantıda söz alarak emlak değerlerinin 10 kat yükseltilmemesi gerektiğini hatta düşürülmesi gerektiğini beyan ettim. Çünkü bugün bunları yaşayacağımızı biliyordum. Hatta benimle birlikte o zamanın yükseliş mahallesi muhtarı Sayın Salih DURMUŞ la aynı fikirdeydik daha sonra onuda ikna ettiler itirazlarım yalnız kalınca toplantıyı terk etmek zorunda kaldım.3 gün sonra emlak değerleri 10 kat yükseltilmiş olarak evraklar bana imzaya geldi. Bende fiyatların çok yüksek olduğunu ve bunu uygun bulmadığımı şeh düştüm Belediyede kayıtları vardır arzu eden bakabilir." dedi.

 

Bayram Konuş, "2010 yılında Mal Müdürlüğü Milli Emlak Servisi 2-B tespiti yapıp ve fiyat tespiti komisyonunu oluşturduktan sonra Ziraat Odamıza yazı gönderdi. 9 mahalle ve 3 köy hakkında bizimde fiyat belirlememizi istediler.12 muhtarımızı çağırdık ve toplantı düzenledik. Muhtarlarımızla birlikte ada, pafta, parseller üzerinde çalışmalarda bulunup rakamları belirledik. 09.07.2010 tarihinde Mal Müdürlüğü Milli Emlak Servisine sunduk. 2013 yılı rakamlarının belirlendiğinde baktık ki bizim rakamlarla Mal Müdürlüğünün belirlediği rakamlar arasında büyük fark olduğunu gördük.

Şimdi soruyorum 22.03.2013 tarihinde CHP tarafından düzenlenen eylemde kendisine saygı duyduğum Sayın Samsun Milletvekilimiz İhsan KALKAVAN sizi yanlış bilgilendirdiler. Bizzat gelip bana sorulsaydı 2005 yılında emlak değerlerini 10 katına yükselten ve imara açılmasına gerek olmayan 1.sınıf tarım arazilerini imara açan Belediye Başkanı sizin partinizin mensubu olduğunu ve benim ne kadar çaba gösterdiğimi sizlere sunsaydım o günkü eylemde konuşmanızda nerede Ziraat Odası Başkanınız neden yok! Birde İl Genel Meclisi üyesi seçtiniz sözlerini eminim telaffuz etmezdiniz." diye konuştu. 

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: yapilan, yatirimlari, göremeyeni, anlamiyorum
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Yorumlar
Haber Yazılımı