Haber Detayı
15 Şubat 2013 - Cuma 19:13 Bu haber 1440 kez okundu
 
TÜRKİYE'NİN ARTIK DÜNYA ÖLÇEĞİNDE MÜHENDİSLERİ VAR
Siyaset Haberi
TÜRKİYE'NİN ARTIK DÜNYA ÖLÇEĞİNDE MÜHENDİSLERİ VAR

 

Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı AK Parti Samsun Milletvekili Mustafa Demir, Türkiye'de mesleki gelişimin son yıllarda artış gösterdiğini belirterek, özellikle Türk mühendislerin dünya ile yarışır hale geldiğini, meslek odalarının ise bu sürece önemli katkılarının olduğunu söyledi.

AK Parti Samsun Milletvekili Mustafa Demir, beraberindeki AK Parti il yönetim kurulu üyeleri Reşat Keleş , Meliha Bayraktar, Erman Durmuşoğlu, Oğuz Ertaş ile birlikte TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Samsun Şubesi'ni ziyaret etti. Oda başkanı Hüseyin Tüfek ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan milletvekili Mustafa Demir, hizmet binasını gezdikten sonra, oda çalışmaları hakkında bilgi aldı. İnşaat Mühendisleri Odası'nın önemli bir konumda olduğunu belirten Demir, mühendislik alanının her zaman Türkiye'nin ihtiyaç duyduğu ve hükümetin son yapılan düzenlemelerle ön plana çıkarıldığı iş hayatı olduğunu kaydetti.

  Türkiye'de  iyi mühendislerin yetişmesi konusunda önemli mesafeler alındığına vurgu yapan Demir, "Türkiye'nin artık dünya ile yarışan mühendisleri var. Dünya ölçeğinde tanınmış inşaat mühendislerinin yaptığı çalışmalara bakıyoruz, Türk mühendisleri daha iyisini sergileyebilecek konumda. İnşaat mühendisleri odası önemli ve bir o kadarda mesuliyeti yüksek görev misyonunu üstlenmektedir. Mühendislerin en iyi şekilde yetişmesi ve yol gösterilmesi konusunda katkı sağlamalıdır. Bulundukları şehirlerin genel sorunlarına çözüm noktasında katılımcı olmalı ve yapıcı bir çalışma sistemiyle kentlerin gelişime yön vermelidir. Samsun şubesinde başarılı mühendislerin bulunduğunu ve oda yönetimin de bu doğrultuda çalışmalarını takdir ile karşılıyoruz. Bu ülke hepimizin. Kim ülkesi, milleti için katkı sağlıyor ve mesleki becerilerini hizmete döküyorsa bu hiç bir zaman unutulmaz. Meslek odaları bizim çok önemli. Gelişen Türkiye'de önemli katkılar sağlayacaklarına inanıyoruz. Özellikle denetim mekanizması çok iyi sağlanmalı, mühendislerin çalışmaları iyi takip edilmeli" dedi. Demir, bir mühendisin yaptığı hatayı daha iyi bir mühendisin anlayabileceğini de sözlerine ekledi. Oda başkanı Hüseyin Tüfek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, oda olarak şehrin sorunlarına duyarsız kalınmadığını, mühendislerin çalışmalarının yasal haklar kapsamında 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: türkiyenin, artik, dünya, ölçeğinde, mühendisleri, var
Yorumlar
Haber Yazılımı