Haber Detayı
14 Ocak 2013 - Pazartesi 19:13 Bu haber 2816 kez okundu
 
TUDEM SINAVINA YOĞUN İLGİ
Eğitim Haberi
TUDEM SINAVINA YOĞUN İLGİ

 

Bafra Koleji ve Tudem Yayınları Bafra Temsilciliği işbirliği ile Yapılan Türkiye Geneli Yönlendirme Sınavına Katılım yoğun oldu.

İlk oturum 3. ve 4. Sınıf seviyesinde ve 90 dakika sürdü. Katılımcıların küçük olmasından dolayı  öğrenciler sınava velileriyle birlikte geldiler. Oldukça heyecanlı olan 3.  Ve 4. Sınıf  öğrencileri  sınavın bitmesinden sonra derin  bir nefes aldılar. Öğleden sonraki oturum ise 5,6,7 ve 8. Sınıflar arasında oldu. Sınav 120 dakika sürdü.

Sınav ile ilgili Özel Bafra İlköğretim Okulu Müdürü  Cafer KOÇ “19 Mayıs ilçesi olmak üzere Bafra ve diğer komşu ilçelerimizden sınava katılım oldukça yoğun oldu. Özellikle 1. kademe öğrencilerinin velileri çok fazla duyarlılık gösterdi. Tudem yayınları sorularında oldukça titiz davranıyor. Bu yüzden öğrenci kendini değerlendirirken gerçeğe yakın sonuçlar alabiliyor. Bu sınavın Türkiye geneli değerlendirileceği de göz önüne alınırsa öğrenciler genel durumları hakkında gerçekçi bilgi sahibi olacaklardır" dedi. Sınava katılım gösteren bütün velilere teşekkür etti.


            

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: tudem, sinavina, yoğun, ilgi
Yorumlar
Haber Yazılımı