Haber Detayı
21 Aralık 2012 - Cuma 19:13 Bu haber 2375 kez okundu
 
TOPALOĞLU'NDAN KONUŞ'A CEVAP
Gündem Haberi
TOPALOĞLU'NDAN KONUŞ'A CEVAP

CHP 19 Mayıs İlçe Başkanı Yakup Konuş'un 14 Aralık 2012 tarihinde 19 Mayıs Gazetesinde yayınlanan ”19 MAYIS HER YÖNÜYLE GEÇMİŞ GÜNLERİ ARIYOR” başlıklı haberle ilgili 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu'ndan açıklama geldi.

 

Başkan Osman Topaloğlu, “19 Mayıs CHP ilçe Başkanı Yakup konuşun, 19 Mayıs Gazetesine verdiği demeçte ilgili uzaktan yakından alakası olmayan yanlış beyanatla açıklama yapmasını hayretle karşılıyorum” dedi.

 

Başkan Topaloğlu, “CHP ilçe Başkanı Yakup Konuş'un anlattıklarının gerçeklerle yakından ya da uzaktan hiçbir alakası yoktur.  Bu durumunda siyasette yeni olmalarından siyaseti bilmemelerinden kaynaklandığını düşünüyorum. Belediyemiz hakkında bahsettiği konu olan sigara fabrikasından elde edilen su geliri ile ilgili altını çizdiği rakamların yapılan anlaşmaların açılan kuyuların hiçbir tanesinin bizim dönemimizle yakından uzaktan ilgisi yoktur” dedi.

 

“YAPILAN İŞLER BİZDEN ÖNCEKİ DÖNEME AİTTİR”

 

Başkan Topaloğlu yaptığı açıklamada,” 2009 yılı itibariyle biz göreve gelmeden sigara fabrikasının 25 Haziran 2008 yılında özelleştirildikten sonraki işletmeye açtığı günden itibaren bizden önceki belediye yönetimi ile masaya oturup su fiyatındaki belirlemeyi kendileri yaptılar bizimle alakası yok.

Bizden önceki yönetim zamanında bu kuyular açılmıştır. Bu olay ya bilgi eksikliğinden ya da yanlış bilgiden kaynaklanmaktadır. Bu tamamen eski belediye yönetimi ile ilgili yapılmış anlaşmadır. Bizde bu olayı önümüzde bulduk biz göreve geldiğimizde 40 bin lira idi su geliri bugün 60 Bin TL çıvarındadır. Suçladıkları gibi şuan ki 19 Mayıs Belediyesi yönetimi ile alakalı değildir. Suçlayacakları biri varsa oda kendi aralarında aramalarını istiyoruz.

Bir arada yaşadığımız bu güzel ilçede yerel anlamda siyaset yapacağım diye yerel belediyeyi bilgi eksikliğinden kaynaklanan bir demeçle yıpratma yolunu seçmelerini istemiyoruz. Bunu kınıyoruz keşke doğrusunu bizden öğrenselerdi.

CHP ilçe başkanı devletin ve hükümetin aleyhinde konuşuyor olabilir,

birçok şeyden haberleri olmayabilir.  Belediye başkanı ve yönetimi olarak ilçede hizmet veriyoruz, yaptığımız hizmetlerle övünürken projelerle övünürken hiç hak etmediğimiz yanlış bilgilerle suçlanıyoruz.

Yakup konuşun Tüneli yapılan 10 yıldır iktidar partisi tarafından adım atılmayan Dağköy barajı ile alakalı bir demeci var. Konuları saptırmaya gerek yok. 19 Mayıs barajı kendi rutin çalışmasına devam ediyor. Eski yapılan barajla kalmayıp 75 metreden 90 metreye çıkarılması proje değişikliği dolayısıyla bu kadar gecikme oldu. İnşallah 2013 yılı Mart yâda Nisan ayında ihalesi yapmış inşaatına başlamış olacağız.

Sonuçta Ak parti iktidarı herkes biliyor ki başladıkları işi birkaç sene içerisinde projelerini hayata geçiren bir iktidar olarak halkımızın önünde. Daha yapıcı söylemler ortaya koymaları lazım. Eski yönetimde yapılan yanlış anlaşmaları bizim dönemimizde olmuş gibi anlatmalarını kabul etmiyoruz.

2B arazi konusu hakkında belediye başkanı olarak bizimde belediye sınırları içerisinde köylerde bu konulara vakıf olan kurum ve kişi olmamız münasebetiyle bu konuyla ilgili açıklaması tamamen saptırma CHP zihniyetinden kaynaklanmaktadır. Devlet baskı yaparak müracaatlar yapılmış şeklinde açıklamaları var. Bu konuda iktidarın ve belediyenin en ufak baskısı yoktur. Yerel siyaset yapan siyasetçileri çok daha duyarlı ve tutarlı olmaya davet ediyoruz. CHP demeç verirken gerekli kurumlardan bilgi alarak doğru bir şekilde yalan beyan etmeden vermesi gerekir.”şeklinde konuştu.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: topaloğlundan, konuşa, cevap
Yorumlar
Haber Yazılımı