Haber Detayı
27 Ocak 2022 - Perşembe 13:11 Bu haber 4358 kez okundu
 
Taşımalı Eğitim Şoförlerine Eğitim
19 Mayıs İlçesinde resmi ve özel taşıma yapan servisçilere ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ilçe Emniyet Müdürlüğü taşımalı eğitim ve trafik kuralları konusunda eğitim verildi.
Eğitim Haberi
Taşımalı Eğitim Şoförlerine Eğitim

Toplantıda söz alan 19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol; “Geçen yıl pandemi dolayısıyla okullarımızın tatil olmuştu. Dolayısıyla siz servisçi arkadaşlarımız da taşıma yapamadınız. Öğrencilerimizi ve okullarımızı özlediğinizi biliyoruz. Ama bu yıl okullarımızda eğitim öğretimin normale dönmesiyle birlikte tekrar taşıma işlerimizde kaldığın yerden devam etmekte. Bu süreçte siz şoförlerimize önemli görevler düşmektedir. Kanun ve yönetmelikler mucibince üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirirsek sorun yaşamayız. Minibüslerimizin periyodik bakımlarının yapılması, hijyen ve temizliğine dikkat edilmesi, maske takılması, araca öğrenci haricinde yolcu alınmaması, hız sınırlarına muhakkak uyulması sizlerden olmazsa olmaz isteklerimiz, inşallah. Dönemde kazasız belasız bir dönem daha geçiririz” şeklinde konuştu.

Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol’un gerçekleştirmiş olduğu konuşmasının ardından 19 Mayıs İlçe Emniyet Müdürlüğünde Görevli Polis Memuru Recep Çördük tarafından şoförlere trafik eğitimi verildi.

HARUN YAZICI

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editor
Etiketler: Taşımalı, Eğitim, Şoförlerine, Eğitim,
Yorumlar
Haber Yazılımı