Haber Detayı
23 Mart 2022 - Çarşamba 16:26 Bu haber 9397 kez okundu
 
“Tarımsal Faaliyetlerde Su Verimliliği” Paneli Düzenlendi
22 Mart Dünya Su Günü olması sebebiyle Ondokuzmayıs Yerel Eylem Grubu Derneği (OMYEGDER) organizasyonuyla, 19 Mayıs Belediyesi Toplantı Salonu'nda 19 Mayıs ilçesinde "Tarımsal Faaliyetlerde Su Verimliliği Paneli" düzenlendi.
Yaşam Haberi
 “Tarımsal Faaliyetlerde Su Verimliliği” Paneli Düzenlendi

19 Mayıs Belediyesi, 19 Mayıs İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, British American Tobacco, Samsun Çevre Mühendisleri Odası Başkanlığı ve Kızılırmak Sulama Birliği Başkanlığı'nın paydaş olarak katılım sağladığı panel de; iklim değişikliklerinin ülkemize ve bölgemize etkileri, tarımda tasarruflu sulama, çeltik ürününde damlama sulama sistemi, teknolojinin tarıma ve sulama sektörüne entegre edilmesi konularında bilgilendirme gerçekleştirildi.

 

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu konuşmasında, " 2016 yılında derneğimizi kurduğumuzda tarım ve turizm başlıklarına ağırlık vererek ilçemizin gelişimine katkı sağlaması için çalışmalarımızı sürdürdük. Amacımız ilçemizde tarımsal faaliyetlerin artırılması, turizm alanlarının etkin bir şekilde kullanılmasıdır ”dedi.

 

İnsan ve tabiat hayatının temelini oluşturan su tarih boyunda sahip olduğumuz en değerli yaşam kaynağımızdır diyen, Başkan Topaloğlu, “Suyumuz varken tedbir almalıyız, suyumuz bittiğinde iş işten geçmiş olacak. Bu gün bize düşen en temel görev suyumuzu korumak ve bu nimeti en verimli ve tasarruflu bir şekilde kullanmaktır. Çünkü su hayattır ”diye konuştu.

19 Mayıs ilçesinden çeşitli sektörlerde katılımcıların katıldığı bilgilendirme paneli, katılımcılara teşekkür belgelerinin verilmesi ile sona erdi.

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editor
Etiketler: , “Tarımsal, Faaliyetlerde, Su, Verimliliği”, Paneli, Düzenlendi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
 “Tarımsal Faaliyetlerde Su Verimliliği” Paneli Düzenlendi
Yorumlar
Haber Yazılımı