Haber Detayı
02 Kasım 2018 - Cuma 13:28 Bu haber 21737 kez okundu
 
TARIM CENNETİNDE KİVİ HASADI
19 Mayıs’ta organik kivi üretimi yapan Ali Değerli kivi hasadına başladı.
Ekonomi Haberi
TARIM CENNETİNDE KİVİ HASADI

Engiz Mahallesinde yetiştirdiği kivi ile ilçeye ve ülke ekonomisine önemli katkı sağlayan 19 Mayıs Ziraat Odası Yönetim Kurulu üyesi çiftçi Ali Değerli, bahçesine yerleştirdiği son sistem donanım ile kivi üretimi yapıyor.

 

KAYMAKAM YAVUZ GÜNER KİVİ BAHCESİNİ GEZDİ

 

Engiz Mahallesinde kivi üretimi yapan Ali Değerli’yi ziyaret eden 19 Mayıs Kaymakamı Yavuz Güner, 19 Mayıs İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Akdoğan, 19 Mayıs İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Gül, 19 Mayıs Ziraat Odası Başkanı Bayram Konuş ve Yönetim Kurulu Üyeleri kivi hasadı yaptı.

 

19 MAYIS’TA TARIM GELİŞİYOR

 

19 Mayıs Kaymakamı Yavuz Güner; “Çilek ve diğer tarım ürünlerinin yanına 19 Mayıs’ta  kivi üretiminin de eklenmiş olmasının sevindirici olduğunu belirterek, kivi üretimi son yıllarda ilçemizde sürekli artış gösteriyor. Bu da ilçe ekonomisine ciddi katkı sağlayacak bir üretim. Tüm kivi üreticilerimize bereketli bir sezon diliyorum” dedi.

 

19 Mayıs Ziraat Odası Başkanı Bayram Konuş; “Ziraat Odası olarak, çiftçilerimizin her daim yanında olduk olmaya da devam edeceğiz. Ali Değerli odamızın yönetim kurulu üyesi, ilçemizin örnek kivi yetiştiricisi kendisini kutluyoruz, başarılı ve azimli bir kardeşimiz” dedi.

 

Çiftçi Ali Değerli; “Bahçemizde yetiştirdiğimiz kivilerimiz tamam doğal ve organik olarak yetiştiriyorum. Üretilen kivilerimize arıtmalı su kullanıyorum. Bölgemizin kivi üretimini karşılamayı hedefliyoruz, çalışmalarımız bu yönde 20 dönüm bahçemde kivi üretiyorum. Kivilerimizin ilçeden Türkiye geneline satışları oluyor” dedi.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: TARIM, CENNETİNDE, KİVİ, HASADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı