Haber Detayı
09 Şubat 2013 - Cumartesi 19:13 Bu haber 1254 kez okundu
 
ŞİMŞEKTEN YENİYE CEVAP
Gündem Haberi
ŞİMŞEKTEN YENİYE CEVAP

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Milletvekili Cemalettin ŞİMŞEK’ in Halk Gazetesinde yayınlanan AKP Samsun Milletvekili Ahmet YENİ’ nin röportajına binaen yaptığı basın açıklamasıdır.

 “02/02/2013 tarihinde Halk Gazetesinde  yayınlanan AKP Samsun Milletvekili Ahmet Yeni’nin İHA’ ya yaptığı açıklamayla ilgili olarak, esasen bu konuda milletimiz değerlendirmesini yapmaktadır. Ancak ifade etmek isterim ki AKP’nin 10 yılı aşkın süredir iktidarı döneminde ülkemizdeki terörü 2002 de hangi noktadan alıp nereye getirdiği ortadadır. Bugün terörle mücadele değil, AKP tarafından yürütülen bir müzakere dönemi yaşandığı da kamuoyu tarafından zaten bilinmektedir.

Sayın Yeni’nin terörle ilgili olarak yaptığı açıklamasında Milliyetçi Hareket Partisini BDP ile aynı kefeye koymuş olması elbetteki büyük talihsizliktir. Bu suçüstü yakalanmanın telaşıyla olayı çarpıtmak ve bu konudaki gerçeklerin üstünü örtmek üzere yapılmış bir açıklamadır. Hodri meydan. Siz terörü bitirin Milliyetçi Hareket Partisi de Türk siyasi hayatından silinsin! Daha AKP henüz Türk siyasi hayatında yokken MHP vardı, bir gün yine AKP siyasi hayatımızdan çekilmek zorunda kaldığında da Milliyetçi Hareket Partisi siyasi hayatımızda var olacağını hatırlatmak isterim” dedi.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: şimşekten, yeniye, cevap
Yorumlar
Haber Yazılımı