Haber Detayı
10 Aralık 2012 - Pazartesi 19:13 Bu haber 1902 kez okundu
 
ŞİKAYET EDİLDİK AMA HİZMETLERİMİZDEN KAÇMADIK
Gündem Haberi
ŞİKAYET EDİLDİK AMA HİZMETLERİMİZDEN KAÇMADIK

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, Huzur Restaurantta Belde, Mahalle, Köy muhtarları ve Belediye Meclis üyeleri ile sabah kahvaltısında bir araya geldi.

 

Yeni çıkan Büyükşehir Belediye yasaları hakkında muhtarlara brifing veren Başkan Topaloğlu,” Büyük şehir yasasıyla ilgili doğru bilgiler çerçevesinde Belde, Mahalle ve Köy muhtarlarıyla birlikte istişare yapmak için muhtarlarımızla sabah kahvaltısında bir araya geldik” dedi.

 

Muhtarlarımız bilgileri vatandaşlarımıza doğru anlatsın, herkesi köy ve mahallesinde yeni yasayla alakalı muhtarlarımız bilgilenmelidir diyen 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu”  Gerek çıkan yasalarla ilgili gerekse yerel siyaset noktasında çok kirli bilgiler oluşuyor.  Biz hiç kimseyle yarış halinde değiliz. Yerel noktada birileri basamak belediye biz olduğumuz için meyve veren ağaç taşlanır misali her zaman bizi hedef alıyor. Bundan sonrada olacaktır, bunlar normal şeylerdir. Bizim üzüldüğümüz tek şey 19 Mayıs’ta yalanlar üzerine kurulmuş, gerçekmiş gibi bazı şeyler anlatılmaya çalışılıyor. Paylaşıldığı zaman yalan olan ortaya çıkıyor tabi ki, bu tip söylemlere konuşmalara başta muhtar arkadaşlarımız, belediye meclis üyelerimiz AK Parti ilçe başkanımız fırsat vermemesi gerekiyor. Gerçekler günü ve zamanı gelince ortaya çıkacaktır. Seçilmiş kişiler olarak her insan kendi köyü ve mahallesinde seçildiği noktada sorumluluğu neyse gelecek seçimlere kadar bunu dürüstçe adaletli bir şekilde köyüne ve mahallesine hizmet etmek zorundadır. Muhtar arkadaşlarımız ne siz farklı polemiklerle zamanınızı kaybedin nede biz.

 

Bir yılı yakın süredir bizi belli bir tartışmanın noktasına çekmek isteyenler var.  Biz buna musade etmedik. Bu kişiler demokratik bir ortamda günü gelince rakiplerimiz olarak önümüze çıkabilir. Şuanda bizim muhatabımız ve rakibimiz değildir, secimler geldiğinde her arkadaşımız değişik partilerde görev almak isteyebilir, aday olabilirler. Hiçbir engel yok. Göreve geldiğimiz yıldan itibaren muhtar arkadaşlarımızın belki tamamıyla bir şeyler yapamadık. Ama bazı köylerimize hem sağlık alanında hem okul ve camilerin bakımları, eksiklikleri konusunda büyük katkılar sağladık.  Bizim görevimiz olmadığı halde bunların hepsini Allah için yaptık, şikâyette edildik ama bunların hiçbirini ciddiye almadık hizmetlerimize devam ettik” dedi.

 

Başkan Osman Topaloğlu’na Cumhuriyet Mahallesinde yapmış olduğu hizmetlerinden dolayı Mahalle Muhtarı Mehmet Sarı tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.  

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: şikayet, edildik, ama, hizmetlerimizden, kaçmadik
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ŞİKAYET EDİLDİK AMA HİZMETLERİMİZDEN KAÇMADIK
ŞİKAYET EDİLDİK AMA HİZMETLERİMİZDEN KAÇMADIK
ŞİKAYET EDİLDİK AMA HİZMETLERİMİZDEN KAÇMADIK
Yorumlar
Haber Yazılımı