Haber Detayı
08 Mart 2013 - Cuma 19:13 Bu haber 2942 kez okundu
 
ŞENOCAK; TERÖRE DUR DEME VAKTİ GELDİ
Siyaset Haberi
ŞENOCAK; TERÖRE DUR DEME VAKTİ GELDİ

Din-Birsen Genel Başkanı Lütfi Şenocak 19 Mayıs Gazetesi ve Matbaasını ziyaret etti.

 

Gazete ziyaretinde bir açıklama yapan Din-Birsen Genel Başkanı Lütfi Şenocak, "Güneydoğu ve terör olayları ile ilgili hükümetin almış olduğu çözüm süreci kararına sendika olarak tam destek veriyoruz" dedi.

Güneydoğu ve terör olayları ile ilgili dur deme vakti geldiğini belirten Şenocak, "Başbakanın elini değil bütün bedenini koyduğu bu güzel çalışmaya demokratik din sendikaları olarak hükümetin yanındayız. Bu terör belasından mutlaka ülkemizin kurtulması gerekir" dedi.

Şenocak, "Polise ve ekonomik tedbirle değil insanların kalbine iman İslam şuurunu aşılayıp o bilgiyi değeri onlara sunacak alt yapıyı hazırlamak gerekir, bu yapıyı hazırlamak için istihbarat teşkilatının hükümetin başbakanın yapmış olduğu çalışmalar takdire şayandır. Eksiklikler vardır bunları temin etmek sivil toplum örgütlerine kalıyor. Çok yakın zamanda güneydoğu bölge başkanlarıyla terörü kınayan güzel açılımı destekleyen bir basın açıklaması yapacağız. Ülkemizin ve milletimizin hayrına olan bütün çalışmalara destek vereceğiz. 19 Mayıs'ın varlığı bizim için çok önemlidir. İlçede güzel gelişmeler var. Hizmetler her geçen gün artmakta. 19 Mayıs gazetesine yayın hayatında başarılar diliyorum” şeklinde konuştu. HARUN YAZICI

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: şenocak, teröre, dur, deme, vakti, geldi
Yorumlar
Haber Yazılımı