Haber Detayı
09 Ağustos 2022 - Salı 15:03 Bu haber 1067 kez okundu
 
ŞENOCAK GÜVEN TAZELEDİ
19 Mayıs İlçesinde Yeniden Refah Partisi 2. Olağan Kongresinde Mevcut Başkan Enver Şenocak güven tazeledi.
Siyaset Haberi
ŞENOCAK GÜVEN TAZELEDİ

MİLLİ GÖRÜŞ İKTİDARA YÜRÜYOR

19 Mayıs Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Enver Şenocak,26 bin nüfuslu ilçemizde ilçe başkanı ve yönetimi olarak milli görüş, bereketinin iktidara gelmesi için yönetimimizle birlikte canla başla çalışmaya devem ediyoruz,2.kongremiz ilçemize hayırlı uğurlu olsun ifadelerini kullandı.

 

FINDIK 54 TL DEĞİL 108 TL OLMALIDIR

Kongrede konuşma yapan Yeniden Refah Partisinin Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Doğan Aydal, “Hazırladığımız bütün projeler bilimsel ayağa yere basan projelerdir. Minimum bizim projelerimiz devlete yıllık 120 Milyar Dolar para kazandıracaktır. Bu da toplumun bir çok derdini çözecektir. Fındık fiyatlarından halkımız rahatsız Gübre Yüzde 800 Artmış, Tohum artmış, mazot yüzde 500 artmış iktidar şükürsüzsünüz daha ne istiyorsunuz diyor. 2016 yılında Fındık 5,95 dolar iken şimdi ise 4,13 dolar şükredin ama bir daha iktidarda kalırsa bunu zor alırsınız. İthalat ihracatta iktidar yalan söylemenin bir taktiğini buldular. Bizim diyor İthalat dünya da 1. diyor vallahi doğru söylüyor. Şuanda 5 milyar dolar ihracat yapmışsanız 24 Milyar dolar ithalat yapıyorsunuz. Ama asıl sorun şu ithal etmek için yüzde 82 oranında ihraç etmiş. Yani biz direk dışarıya satmadık dışarıdan buğday aldık un yaptık sattık. Geçen sene fındık ihracatımızdan kazandığımız para 2,3 Milyar dolardı ama kazanan İtalyan şirketiydi sen değilsin. Yani bizim fındığımız üzerinden İtalyan Şirketi para kazandı. 74 TL değil 108 TL ver fındığa” diye konuştu.

 

Kongreye Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Doğan Aydal, Genel merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı  MKYK Üyesi Mustafa Barutcu, ARGE Başkan Yardımcısı Sadık Cat, Erkan Serves, ARGE Komisyon Üyesi Tansu Bünya, Recep Gün, Arda Kiracı, İyi parti İlçe Başkanı Uğur Yaman, Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı Mehmet Demir, AK Parti Teşkilat Başkanı Mahmut Bozkurt, Yeniden Refah Partisi Seçim ve Hukuk İşleri Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Demirelli, 19 Mayıs Muhtarlar Derneği Başkanı Salih Karakartal, 19 Mayıs Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Harun Şimşek,  S.S. 13 Nolu 19 Mayıs Minibüs ve Otobüsçüleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatif  Başkanı Muammer Akyüz, 19 Mayıs Spor Kulübü Başkanı Salih Yaman ve çok sayıda partili katıldı.

 

HARUN YAZICI

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editor
Etiketler: ŞENOCAK, GÜVEN, TAZELEDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı