Haber Detayı
24 Kasım 2020 - Salı 16:12 Bu haber 1276 kez okundu
 
Şehit Öğretmen Vural Akdeniz Kabri Başında Anıldı
19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, Diyarbakır ili Çınar ilçesi Aktepe ilkokulunda pkk’lı teröristlerce şehit edilen sınıf öğretmeni Vural Akdeniz’i 24 Kasım öğretmenler gününde unutmayarak, kabri başında dualarla andı.
Gündem Haberi
Şehit Öğretmen Vural Akdeniz Kabri Başında Anıldı

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu; “Aziz şehidimiz Vural Akdeniz’e, terör saldırısında ve vazife sırasında kaybettiğimiz şehit öğretmenlerimiz başta olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

 

Başkan Topaloğlu; “Geleceğimizi büyük bir özveriyle inşa eden öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, bu mukaddes görevi ifa eden fedakâr öğretmenlerimize bir kez daha teşekkür ediyorum. Türk gençliğinin ruhen, fikren, ahlaken ve vicdanen iyi yetişmesi, kendisini tüm benliği ile öğrencilerine adayan öğretmenlerden geçmektedir. Öğretmenlerimiz sayesinde vatanını, milletini seven bilgili genç nesillerin yetişeceğine inancım her zaman tamdır. Bu vesile ile tüm öğretmenlerimize saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.

 

Kabir ziyaretine Samsun İl Milli Eğitim Şube Müdürü Caner Can Koç, 19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol ve 19 Mayıs Hamidiye Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Murat Karaca da katıldı.

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editör
Etiketler: Şehit, Öğretmen, Vural, Akdeniz, Kabri, Başında, Anıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı