Haber Detayı
22 Ocak 2013 - Salı 19:13 Bu haber 4388 kez okundu
 
SAĞLIKTA YÖNETİM TEK ÇATI ALTINDA
Sağlık Haberi
SAĞLIKTA YÖNETİM TEK ÇATI ALTINDA

AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği'nin hastanelerin tek çatı altında yönetilmesini sağlayacağını söyledi.

AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, il genelindeki 19 hastane ile 2 ağız ve diş sağlığı merkezinin bağlı olduğu Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği'ni görevine atanan Uzm. Dr. Hasan Rıza Aydın'ı ziyaret etti.

DEMİR, BAŞARI DİLEDİ

Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, beraberinde AK Parti İlkadım İlçe Başkanı İhsan Kurnaz ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Samsun Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri olarak atanan Uzm. Dr. Hasan Rıza Aydın'ı makamında ziyaret etti.

Samsun Kamu Hastaneleri Birliği İdari Hizmetler Başkanı İbrahim Küçük, Samsun Kamu Hastaneleri Birliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Dr. İsmail Kasapoğlu, Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Uzm. Dr. Dursun Mehmet Mehel ile Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Sırrı Kılıç'ın hazır bulunduğu ziyarette yeni oluşturulan birimle ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Hasan Rıza Aydın ve ekibine görevlerinde başarılar dileyen Milletvekili Demir, çalışmalar hakkında da bilgi aldı.

3 FARKLI KURUMA AYRILDI

Sağlıkta Dönüşüm Projesi kapsamında oluşturulan Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği'nin Sağlık Bakanlığı'na bağlı hastanelerin tek çatı altında yönetilmesini sağlayacağını söyleyen Demir, "Samsun'da 19 hastane ile 2 ağız ve diş sağlığı merkezi oluşturulan Genel Sekreterliğe bağlandı. Samsun merkez ve ilçelerindeki hastaneler artık aynı merkezden yönetilecek. Yeni sistemle sağlıkta yönetim; KHB Genel Sekreterliği, Halk Sağlığı Kurumu ve İl Sağlık Müdürlüğü olmak üzere 3 farklı kuruma ayrıldı" dedi.

BAŞARI NOTA BAĞLI

Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Hasan Rıza Aydın'ın da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Artık genel sekreter ve başkanlar ile hastane yöneticilerinin başarısı karne notuna bağlı. Bu kişiler sözleşmeli statüde çalışıyor. En kaliteli hizmeti vermek için elimizden geleni yapacağız" diye konuştu.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: sağlikta, yönetim, tek, çati, altinda
Yorumlar
Haber Yazılımı