Haber Detayı
14 Nisan 2021 - Çarşamba 12:26 Bu haber 3039 kez okundu
 
Radyo Atölyesinin Konuğu İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol
Kuşkayası Okulunda açılan Radyo Atölyesinin (https://kuskayasifm.net) konuğu 19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol oldu.
- Haberi
Radyo Atölyesinin Konuğu İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol

Radyo Atölyesi hakkında bilgi veren Kuşkayası Okul Müdürü İsmail Çetin; “Tasarım ve beceri atölyelerinin kurulması Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Vizyon Belgesinde ve stratejik planında yer almıştır. Bu atölyelerle tüm temel eğitim kurumlarında çocukların düşünsel, duygusal ve fiziksel ihtiyaçlarını destekleyen tasarım-beceri atölyeleri kurulması hedeflenmiştir. Bu amaçla Kuşkayası İlk/ortaokulumuzda, Ondokuz Mayıs Üniversitesi ile yapılan (Bilimsel Araştırma Projeleri) protokolü ile proje yürütücüsü olarak Ondokuz Mayıs Üniversitesi Öğretim üyesi Doç. Dr. İsmail Gelen ile birlikte oluşturduğumuz projede Radyo, Karikatür ve Model Uçak atölyeleri yer almaktadır. Bu atölyeler Kuşkayası İlk/Ortaokulunda 15 Mart 2021 tarihinde faaliyetlerine başlamış ve atölye çalışmaları Müdür Yardımcılarımız Muhammed Alan ve Adem Özyılmaz, Elif Koç, Selver Yazıcı, Cansu Özkan, Hayriye Erbaş, Serhat Yasin Kadem, Yavuz Selim Bulut, Aynur Gedikoğlu, Elif Karamustafa gibi on öğretmenimiz ve 65 öğrencimiz ile birlikte devam etmektedir. Eşsiz olan bu atölye uygulamalarıyla hedeflenen, öğrencilerin yeteneklerini ortaya çıkarmayı, tasarlamayı ve ayrıca ifade yeteneklerini geliştirmektir. Bizlerin İlçemizde Uyguladığımız bu atölye çalışmaları aynı zamanda diğer okullarda da uygulanmasına örnek teşkil edecektir. İlçe Milli Eğitim Müdürümüze bizleri kırmayıp Radyomuzda Masal okumak için gelmelerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz” dedi.

 

19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol; “Kuşkayası İlk/Ortaokulunun farkındalık oluşturan, çocuklarımızın ufkunu açan bu güzel çalışmada emeği geçen başta Okul Müdürü İsmail Çetin olmak üzere tüm personele teşekkür ediyorum. Bir şeyler üretmek için şehir merkezinde olmak, çok büyük bir okul olmanın önemli olmadığını bulunduğu yere büyük şehirlerin imkânlarını bu çocuklara taşıyacak ufkun olmasının daha önemli olduğunun ispatıdır bu proje. Bu okulumuzun çocuklarına yeni bir ufuk açan siz değerli yöneticilerimize ve Öğretmenlerimize tekrar teşekkür ediyorum. Masalar bizim gönül dünyamız, eskiden evlerimizde televizyon radyo gibi iletişim araçları yok denecek kadar azdı. Büyüklerimizin anlattığı masal ve hikayeleri can kulağı ile dinlerdik. Masal kahramanları bizlerin hayal dünyamızdaki kahramanlarımız olurdu. İnsanlar sevdiklerine mektup ile ulaşırlar duygularını bu yolla ifade ederlerdi. Bizlerde bunu tekrar canlandırmak için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak zor günler geçirdiğimiz bu dönemde Pandemi konulu “2020’den 2050’ye Mektup” yarışması düzenledik. Bu dönemde yaşadıklarını 2050 ye taşımalarını ve mektup yazmayı tıpkı sizin masalları özendirdiğiniz gibi bizde özendirmeye çalıştık” şeklinde konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ömer Demrikol, “Masallar Anadolunun eskimeyen kültürleridir. Bize özgü Anadolu insanının güzel yüreğini anlatan masallarımız var,Türk Milletinin yüce karakterini çocuklarımıza nakış nakış işleyen masallarımız var.Sizlerin çalışmaları sayesinde bunları unutturmayacağız” ifadelerini kullandı.

 

İngilizce Öğretmeni Elif Koç’un sunuculuğunu yaptığı programda İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol Anadolu Masalları Programı kapsamında “Karga Ağası” adlı masalı anlattı. Okul Müdürü İsmail Çetin program sonrası yaptığı açıklamada; “İlçe Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ediyor, kendilerini tekrar bekliyoruz” dedi.

HABER MERKEZİ

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editor
Etiketler: Radyo, Atölyesinin, Konuğu, İlçe, Milli, Eğitim, Müdürü, Ömer, Demirkol,
Yorumlar
Haber Yazılımı