Haber Detayı
06 Aralık 2012 - Perşembe 19:13 Bu haber 1792 kez okundu
 
PROJEDE OKUL MÜDÜRLERİ BİLGİLENDİRİLDİ
Eğitim Haberi
PROJEDE OKUL MÜDÜRLERİ BİLGİLENDİRİLDİ

19 Mayısta bu benim eserim ve Tubitak projeleri bilgilendirme toplantısı yapıldı.

             19 Mayıs ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kaymakamlık toplantı salonunda 2019 Eğitim Vizyonu Projesi, Bu Benim Eserim ve TUBİTAK projeleri ile ilgili Samsun İl Milli Eğitim Ar-Ge sorumluları Hakan Emre Baydan, Kazım Aygün ve Hüseyin Baba ilçedeki okul müdürlerine bilgilendirme toplantısı yapıldı.

 

        İlçe Milli Eğitim Müdürü Nihat Aslantaş, Şube Müdürleri Mustafa Dilek, Davut Yaman ve ilçedeki okul müdürlerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda projelerin gerekliliği ve bu konuda farklı bakış açışlarının önemi konularından bahsedildi. Proje Tabanlı Öğrenme ve Buluş Yoluyla Öğrenme kuramlarının öğrencilerin bilgiye ulaşmalarında ve bunu içselleştirmelerinde ne denli önem arz ettiği vurgulandı. Bu bağlamda TUBİTAK ve Bu Benim Eserim projelerinin bu amaca hizmet eden önemli faaliyetler olduğu örneklerle ifade edildi.

 

        2019 Eğitim Vizyonu Projesi konusunda ilçede gerekli çalışmaları yaptığı ifade edilirken, bundan sonraki aşamaların da titizlikle takip edileceği; bu konuda İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve OMÜ ‘nün de büyük desteğinin olduğu vurgulandı. Konuyla ilgili katılımcılardan gelen soruların cevaplanmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Nihat Aslantaş, katılımcılara ve sunumu gerçekleştiren İl Ar-Ge sorumlularına teşekkür ederek toplantıya son verdi.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: projede, okul, müdürleri, bilgilendirildi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı