İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
25 Kasım 2012 - Pazar 19:13 Bu haber 5930 kez okundu
 
PAZARCI ESNAFININ SIKINTILARI DİNLENDİ
Ekonomi Haberi
PAZARCI ESNAFININ SIKINTILARI DİNLENDİ

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu ilçede yeni yapılan modern Pazaryeri ile ilgili pazar esnafıyla bir araya gelerek pazaryeri hakkında bilgiler verdi.

 

 Belediye düğün salonunda gerçekleşen toplantıda konuşan 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, 19 Mayıslı pazaryeri esnafına ilçeye yeni yapılan modern Pazaryeri hakkında görüşlerini pazarcı esnafına anlattı, ardından esnafın görüş ve fikirlerini bizzat dinledi.

 

TOPALOĞLU PAZAR ESNAFIYLA BİRLİKTE MODERN PAZARYERİNİ GEZDİ

 

Belediye Başkanı Osman Topaloğlu,” Yeni yapılan pazaryerinde esnaflarımız buradan yer alabilmesi için ilk önce Esnaf ve Sanatkârlar odasına kayıt yaptırmaları gerekecek. Bir kişi Yeni yapılan pazaryerimizde ikiden fazla yer alamayacaktır. Pazarcı esnafı için Yapılan Yerleri satışa sunacağız. Haftanın bir günü Pazaryeri açılacak. Diğer ilçe esnaflarından teklif verenler oldu, önceliğimiz 19 Mayıslı esnaflarımız. Ücretlerini peşin yatıranlar daha karlı duruma düşüyor. Esnaflarımız para kazanmadığı takdirde bizim içimiz sızlar. Belediye olarak satışı yapılmadığı takdirde meslek kuruluşları üzerinden ihaleli bir şekilde yaptırmaya çalışacağız”dedi. 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: pazarci, esnafinin, sikintilari, dinlendi
Yorumlar
Haber Yazılımı