Haber Detayı
19 Şubat 2019 - Salı 16:51 Bu haber 3807 kez okundu
 
ÖZEL BAFRA AÇI OKULLARI REHBERLİK SERVİSİ
Açı Okulları Rehberlik Servisi olarak öğrencilerimizin bir bütün olarak geliştirilmesi için okulumuz rehberlik servisinde bireysel takip sistemi ile öğrencilerimizin gelişimlerini destekliyoruz.
Eğitim Haberi
ÖZEL BAFRA AÇI OKULLARI REHBERLİK SERVİSİ

Öğrencilerimizin ders başarılarının artması ve girecekleri sınavlarda daha başarılı olabilmeleri için öğrencilerimizle görüşmeler yaparak kişiye özel çalışma programı hazırlanmaktadır.

Öğrencilerimizin ödev, sınav ve ders başarı durumlarının takibi ve velilerimiz ile paylaşım için K12 programı etkili bir şekilde kullanılmaktadır.

Her pazartesi yapılan haftalık kontrol sınavı (HKS) sonucunun öğrencilerle değerlendirmesi yapılmakta ve gerekli durumlarda veli bilgilendirilmektedir.

 

Ortaöğretim Rehberlik:

12. Sınıf öğrencilerimiz için her Çarşamba TYT/AYT  hazırlanıp, yapılmaktadır.

Cumartesi günü takviye edici kurslarımız öğrencilerimizin ihtiyaçlarına göre düzenlenmektedir.

Koçluk sistemi ile öğrencilerimiz özel olarak takip edilmekte ve branş derslerinden düzenli taramalar yapılmaktadır.

Öğrencilerle birebir veya grup rehberliği yapılarak meslek tanıtımı, sınav tanıtımı, üniversite tanıtımı, alan seçimi, verimli ders çalışma, motivasyon oluşturma gibi faaliyetler yürütülmektedir.

Ara sınıflarımıza her pazartesi HKS yapılmaktadır.

 

İlk-Ortaokul Rehberlik:

İlkokul ve anasınıfı  kademesinde kişisel rehberlik önem kazandığından yapılan çalışmalar ağırlıklı olarak bu yönde olmaktadır. Sınıf içi Rehberlik etkinliklerine ek olarak öğretmenin, ailenin veya öğrencinin isteği üzerine öğrenci ile bireysel görüşmeler de yapılmakta olup öğrencinin gelişimi desteklenmektedir. Öğrenciyi ve ortamını daha iyi tanımak amacıyla veli ev ziyaretleri yapılmakta ve öğrenciyi daha iyi gözlem yapma imkanı elde edilmektedir.

Ortaokul kadememizde kişisel rehberliğe ek olarak eğitsel rehberlik ön plana çıkmakta ve çalışmalarımız öğrencilerin ihtiyaç alanlarına göre yoğunlaşmaktadır.

Kişiler arası ilişkiler, öfke kontrolü, verimli ders çalışma, sınav kaygısı, ergenlik dönemi özellikleri, teknoloji bağımlılığı gibi konularda öğrencilere rehberlik yapılmaktadır.

8.sınıf öğrencilerimize sınav taktikleri, motivasyon, verimli ders çalışma, sınav kaygısı, meslek seçimi, lise tanıtımı ve seçimi konularında rehberlik yapılmaktadır. Deneme sonuçları değerlendirilmekte ve gerekli durumlarda veli bilgilendirilmesi yapılmaktadır.

Açı okulları Rehberlik Servisi olarak öğrencilerimizin her alanda gelişimlerine önem veriyoruz ve öğrencilerimizi her alanda destekliyoruz.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: ÖZEL, BAFRA, AÇI, OKULLARI, REHBERLİK, SERVİSİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı