Haber Detayı
25 Kasım 2012 - Pazar 19:13 Bu haber 1925 kez okundu
 
ÖĞRETMENLERDEN KAYMAKAM EKİNCİYE ZİYARET
Eğitim Haberi
ÖĞRETMENLERDEN KAYMAKAM EKİNCİYE ZİYARET

19 Mayıs Kaymakamı Kadir Ekinci, 24 Kasım Öğretmenler günü sebebiyle makamında öğretmenleri konuk etti.

24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürü Nihat Aslantaş, Şube Müdürü Davut yaman okul müdürleri ilçede görev yapan öğretmenler, Kaymakam Kadir Ekinciye ziyarette bulundu.

  Ziyarette konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslantaş,”Atatürk yeni Türkiye’nin yaratılmasında öğretmenlere büyük görevler düştüğü inancındaydı. Çağdaş bir ulus olmamız için eğitimin yaygınlaşması gereğine inanıyordu. Bu nedenle Atatürk 'Ulusları kurtaracak olan yalnız ve ancak öğretmenlerdir' sözleriyle öğretmene verdiği önemi ve duyduğu saygıyı en güzel biçimde anlatmıştır. " dedi.

 

19 Mayıs Kaymakamı Kadir Ekinci ise, ”İlçemizde görev yapan fedakâr öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyorum. Mustafa Kemal Atatürk’ün başöğretmenliği kabul ettiği gün, her sene Öğretmenler Günü olarak kutlanır. Öğretmenlik mesleği çok kutsal bir meslek olduğu için bu gün burada ilk olarak Kaymakamlığı ziyaret etmenizden dolayı siz öğretmenlerimize teşekkür ederim. Bireysel olarak tüm öğretmenlerimizin toplum üzerinde büyük emeği var. Herkesin ilköğretimden itibaren, lise ve üniversitelerde onlarla yaşadığımız birçok hatıralarımız ve maceralarımız var. Bizler bu hatıraları her zaman yaşıyoruz. Hayatta olan öğretmenlerimize başarılar, hayatlarını bu kutsal görevde kaybeden öğretmenlerimize de rahmet diliyorum. Baş Öğretmen Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve değerli eğitim camiasının ebediyete intikal edenlere de Allah’tan rahmet diliyorum” diye konuştu. Konuşmasının ardından Şehit Vural Akdeniz ilköğretim Okulu Müdürise Mehtap Demir 19 Mayıs Kaymakamı Kadir Ekinciye günün anlam ve önemini belirten çiçeği takdim etti.

 

 

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: öğretmenlerden, kaymakam, ekinciye, ziyaret
Yorumlar
Haber Yazılımı