Haber Detayı
25 Kasım 2012 - Pazar 19:13 Bu haber 6558 kez okundu
 
ÖĞRETMENLER GÜNÜ ÇOŞKUYLA KUTLANDI
Gündem Haberi
ÖĞRETMENLER GÜNÜ ÇOŞKUYLA KUTLANDI

19 Mayıs ilçesinde 24 Kasım öğretmenler günü coşkulu bir şekilde kutlandı. Kutlama töreni Atatürk Anıtına Milli Eğitim tarafından çelenk sunmasıyla başlandı. Tören Ballıca 60.yıl ÇPL lisesinde devam etti.

 

Harun Yazıcı

 

Ballıca 60.yıl ÇPL Lisesi tarafından düzenlenen 24 Kasım öğretmenler günü program akışını İngilizce öğretmeni Ayşegül yıldız, Türk Dili ve Edebiyat öğretmeni Özgür Ucar sundu.

 

ÖĞRENCİLER ÖĞRETMENLERİ ÇİÇEKLERLE KARŞILADI

 

19 Mayıs ilçe Milli Eğitim Müdürü Nihat Aslantaş yaptığı açıklamada,” Şüphesiz öğretmenlerimizin hatırlanması, anılması için bir gün, bir hafta ve ya bir ay yeterli değildir. Resmen ve sembolikte olsa bir öğretmenler gününün var olması, öğretmenlerimize her gün ve bütün ömrümüz boyunca, gönül bahçemizde en güzel yeri ayırmamıza engel değildir. Değerli Öğretmen arkadaşlarım, hepimiz biliyoruz  ki; öğretmenlik mesleğini, diğer birçok meslekten ayıran en önemli özellik, malzemesinin ve meyvesinin insan olmasıdır. İnsanın, insan olma vasfını ön plana çıkaran şey, eğitim ve kültürdür. Öğretmen, ömür boyu öğrenen ve öğreten insan olmak gibi bir ayrıcalığa sahiptir”dedi.

 

19 Mayıs ilçesinde görev yapan son bir yıl içinde adaylıkları kaldırılan öğretmenlerin yemin töreni ilçe Milli Eğitim Şube Müdürü  Davut Yaman tarafından yapıldı.

 

Ballıca  60. Yıl ÇPL Müdür baş yardımcısı  Adem Güler, Müdür yardımcısı Mehmet Raci Evren  müzik öğretmeni Burak Şahin, Beden Eğitimi öğretmeni  Murat Aydemir  öğrenciler  Arif Büyükişler Mucahit Demir  ingilizce öğretmeni Ayşegül Yıldız tarafından kora halinde  şarkılar söylendi.24 Kasım öğretmenler kutlama törenine 19 Mayıs Kaymakamı Kadir Ekinci Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, ilçe jandarma komutanı üsteğmen Fatih yüksel Dereköy Belediye Başkanı Ahmet Topal, Yörükler Belediye Başkanı Süleyman Eroğlu Ak Parti ilçe Başkanı İbrahim Eren AK Parti ilgenel meclis üyesi Hüseyin Çiçek okul müdürleri öğretmenler katıldı.


 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: öğretmenler, günü, çoşkuyla, kutlandi
Yorumlar
Haber Yazılımı