Haber Detayı
31 Ocak 2013 - Perşembe 19:13 Bu haber 1753 kez okundu
 
ÖĞRENCİLERE ORGANİK TARIM SEMİNERİ
Eğitim Haberi
ÖĞRENCİLERE ORGANİK TARIM SEMİNERİ

19 Mayıs Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü organik tarım eğitimleri kapsamında Esentepe ilköğretim öğrencilerine organik tarım paneli düzenlendi.

Öğrencilere organik tarım panelinde bilgi veren Ziraat Mühendisi Halit Kıvanç Sekban, Eğitimlerde 35 öğreniciye bilgi sunduklarını bu kapsamda yapılan çalışmalarda öğrencilerin ilgi ve alakasından memnun kaldıklarını söyledi.

Sekban, Eğitimlerin Organik Tarım nedir, Organik Tarımın çevreye ve insan sağlığına faydaları konusunun yanında evsel atıkların değerlendirilmesi gibi bir çok konuda bilgiler verildiğini söyledi.

19 Mayıs Gıda Tarım ve Hayvancılık ilçe Müdürü Mehmet GÜL, "Organik Tarım ve benzer konularda bilgilendirme toplantılarının devam edeceğini Organik Tarım bilincinin küçük yaşlarda insanlara kazandırılmasının önemli olduğunu ve bu hassasiyetle öğrencilere eğitimler verdiklerini söyleyerek, yaptığımız çalışmalarda bizlerden yardımlarını esirgemeyen 19 Mayıs Esentepe İlköğretim Okulu yöneticilerine de ayrıca teşekkür ederiz" dedi.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: öğrencilere, organik, tarim, semineri
Yorumlar
Haber Yazılımı