Dağ Başında Bir Müze: 1100 Rakımda Geçmişe Yolculuk
Dağ Başında Bir Müze: 1100 Rakımda Geçmişe Yolculuk
Haber Detayı
04 Nisan 2013 - Perşembe 19:13 Bu haber 1351 kez okundu
 
Muhsin Yazıcıoğlu Bafra’da Dualarla Anıldı
Gündem Haberi
Muhsin Yazıcıoğlu Bafra’da Dualarla Anıldı

 

Bafra ilçesinde, Büyük Birlik Partisi (BBP) Bafra ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen anma etkinliği kapsamında şehit lider Muhsin Yazıcıoğlu, Kur'an-ı Kerim tilaveti, mevlit ve dualarla anıldı.

Dört yıl önce içinde bulunduğu helikopterin düşmesi sonucu yaşamını yitiren Yazıcıoğlu, Erhan ÜstündağYüksel YancıMurat Çetinkayaİsmail Güneş ve pilot Kaya İstektepe için Bafra ilçesinde, anma programı düzenlendi.

Büyük Birlik Partisinin şehit lideri Muhsin Yazıcıoğlu için Bafra Büyük Camii (Cami-i Kebir)’de, akşam namazına müteakiben Mevlid-i Şerif okundu.

Bafra’da, Yazıcıoğlu için Mevlid-i Şerif okutuldu

Bafra İlçesinde; 4. Yıl önce şüpheli bir şekilde helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Büyük Birlik Partisi (BBP) eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 ülküdaşı için Büyük Camide, Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i şerif okutuldu. Mevlid-i Şerifte duygusal anlar yaşandı.

1999 yılında, seçim gezisi sırasında içerisinde bulunduğu helikopterin Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesi yakınlarında düşmesi sonucu hayatını kaybeden Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekiler için Büyük Camii de Mevlid-i Şerif okundu. BBP. Bafra ilçe Teşkilatı tarafından düzenlenen programa vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

25 Mart 2009 tarihinde yerel seçim çalışması sırasında Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesi yakınlarında helikopterin düşmesi sonucu hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi(BBP) Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu için düzenlenen Mevlid-i Şerif programına katılanlar, Bafra Büyük Camii İmam-Hatibi Şevki Şahin rehberliğinde hep birlikte dualar okuyup, ruhuna hediye etti.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Bafra ilçe Başkanı Serkan Çelikkaya,”O inandığı dava uğruna dünyalık hiçbir şeye tenezzül etmedi. Her türlü zorlama, baskı ve yıldırmalara karşı dik durdu. Vefa, dostluk, arkadaşlık, kardeşlik gibi en güzel hasletleri üzerinde toplayan, inancı, vatanı, bayrağı uğruna her türlü çileyi çekmiştir. Uğruna şehit olduğu Türk-İslam Birliği için yıllarca mücadele etti ve bu kararlılığını ömrünün sonuna kadar devam ettirdi. Dört yıl önce helikopterin düşmesi sonucu hayatını kaybederek aramızdan ayrılan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanımız merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nu rahmet ve minnetle anıyoruz. Mevlide katılan herkesten Allah razı olsun” dedi.

Mevlid-i Şerif sonunda vatandaşlara; mevlid şekeri ve emekli din görevlisi Mehmet Albayrak’ın ‘Kur’anın bu dine bakışı’ adlı kitabı dağıtıldı.

Büyük Cami'ndeki mevlidi şerife; Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, MHP Bafra İlçe Başkanı Av. Hüseyin Acar, Büyük Birlik Partisi (BBP) Bafra ilçe Başkanı Serkan Çelikkaya, Bafra Orta Karadeniz Gazeteciler Derneği Başkanı ve Altınova Gazetesi İmtiyaz Sahibi Bilal Mürtezaoğlu, Bafra Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Hakan Eroğlu,  Alperen Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Bafra ilçe Temsilciliği Başkanı Lütfi Ak, Samsun İl Genel Meclis üyesi İsmail Kurt, Okul Müdürleri, AK Parti Bafra İlçe yönetim kurulu üyeleri, BBP. Bafra ilçe yönetim kurulu üyeleri, MHP.Bafra ilçe yönetim kurulu üyeleri, Öğretmenler, Mesleki oda temsilcileri, işadamları ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: muhsin, yazıcıoğlu, bafra’da, dualarla, anıldı
Yorumlar
Haber Yazılımı