İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI
ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI
Haber Detayı
02 Ocak 2013 - Çarşamba 19:13 Bu haber 1627 kez okundu
 
MİNİK ÖĞRENCİLERİ SEVİNDİRDİLER
Eğitim Haberi
MİNİK ÖĞRENCİLERİ SEVİNDİRDİLER

19 Mayıs Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri çevrelerinden topladıkları oyuncakları, köy okullarındaki ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtımını yaparak minik öğrencilerin mutluluklarına ortak oldular.

Proje danışmanı 19 Mayıs Lisesi fizik öğretmeni Ayhan Kitapcı, 9/B sınıfı öğrencileri Asya Pusti, Anıl güven,  Betül Akın,  Buse Damla Kol, tarafından proje yürütüldü.

19 MAYIS LİSESİNDEN HER OYUNCAK BİR KALP PROJESİ

19 Mayıs Lisesi Müdürü Şinasi Aksan, "Projenin amacı, her çocuğun analitik düşünmeye yardımcı olduğunu” belirtti. Aksan,Proje destek birimi okulumuz rehberlik servisi ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü ilçe Kaymakamlığı  rehber öğretmen Adem Sancak destek birimimiz” dedi.

ÖĞRENCİLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Proje danışmanı Ayhan Kitapçı,”Dört kişilik öğrenci grubu ile bir danışman öğretmenden bir proje ekibi oluşturduk. Tüm okulumuza projemizi afişlerle duyurduk. Aldığımız her oyuncak karşılığında bir bilet verdik.3 hafta süreyle yaklaşık 200 parça oyuncak topladık. Biletler arasından okul önünde kura çekerek şanslı paylaşımcımıza kitap hediye ettik.

Sosyal Sorumluluk Projesi adı altında gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikle toplanan tüm oyuncaklarımızı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yardımlarıyla civardaki köy anaokullarına, ihtiyacı olan ailelere rehberlik ekibimizle birlikte dağıtımını yaptık ve sevinci beraber yaşadık. Özellikle Kösedik, Kuşkayası, Esentepe ve Tepeköy köylerinin Anaokullarına oyuncakları bizzat Rehberlik öğretmenimiz Âdem Sancak öğrencilerimiz ile birlikte oyuncakları bıraktık sevinçlerimizi paylaştık” dedi.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: minik, öğrencileri, sevindirdiler
Yorumlar
Haber Yazılımı