Haber Detayı
23 Ekim 2020 - Cuma 17:25 Bu haber 660 kez okundu
 
Merkez Kur’an Kursu’nda 17 Öğrenci Hafızlar Kervanına Katıldı
19 Mayıs İlçesi Merkez Kur’an Kursu’nda 17 Hafız Öğrenci, düzenlenen programla belgelerini aldı.
- Haberi
Merkez Kur’an Kursu’nda 17 Öğrenci Hafızlar Kervanına Katıldı

317 Hafız Mezun Oldu

19 Mayıs İlçesi Merkez Kur’an Kursu’nda düzenlenen programda konuşma yapan 19 Mayıs İlçe Müftüsü Hüseyin Gargı; “Evlatlarını buraya gönderen anadan babadan Allah razı olsun.

Hafız olmak Kolay Hafız kalmak çok zordur. Hafız olan genç yavrularımızı, sevgili Peygamber’imizin ifadesiyle; “Kur’an-ı ezberleyen, hafızasını ve kalbini mushaf kalbine getiren ve Kur’an’ın satırlarına dönüştürenler, Kur’an’ın ifadesi, yüce melekleri birlikte olacaklardır. Yüce Rabbimiz, onları en kerim insanlarla, meleklerle olmalarını nasip etsin inşallah, annelerini ve babalarını yine Peygamber’imizin müjdesiyle, çocuklarını hafız yapan anne ve babalarını onları okutan hocalarımızı cani gönülden kutluyorum” dedi.

 

19 Mayıs Merkez Kur’an Kursu Yöneticisi Şaban Şenocak; “Şu ana kadar kursumuzdan 317 hafız mezun ettik. Hayırseverlerin katkılarıyla bugüne kadar geldik. biz Kuran-ı anlamak, anlatmak ve yaşatmak için bütün gayretimizi gösteriyoruz. Hafızlık işi gönül işidir,  hafız yetiştirmekte sabır isteyen iştir, iğneyle kuyu kazmak kadar zordur” dedi.

 

Hafızlıklarını tamamlayan; Ammer Doğaner Erdoğan (19 Mayıs), Cihan Mırık (Samsun), Yasin Derik (Kumru), Muzaffer Yalçınkaya (Samsun), İsmail Aydın (Diyarbakır), Soner Yalçınkaya (Samsun), Turgay Bingül (Samsun), Ahmet Gün (Samsun), Bedirhan Küçük (19 Mayıs), Mahmut Kurt (Diyarbakır), Harun Ekdi (Ordu), Görkem Tüter (Samsun), Emre Küçükkızar (Samsun), Hasan Koman (Samsun), Muhammet Zahit Şahin (Çarşamba) ve Faik Zurnacı (Bayburt) protokol tarafından hafızlık belgelerini aldılar.

Program, yapılan dua ve ikramla sona erdi. Hayırsever İş insanı Akif Arslan Hafız olan öğrencileri Cumhuriyet altını ile ödüllendirdi.

HARUN YAZICI

.

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editör
Etiketler: Merkez, Kur’an, Kursu’nda, 17, Öğrenci, Hafızlar, Kervanına, Katıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı