Haber Detayı
01 Ocak 2013 - Salı 19:13 Bu haber 3410 kez okundu
 
MEKKENİN FETHİ PROGRAMINA YOĞUN İLGİ
Gündem Haberi
MEKKENİN FETHİ PROGRAMINA YOĞUN İLGİ

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) 19 Mayıs Şubesi’nin geleneksel hale getirdiği Mekke’nin fethi programına 19 Mayıslılar yoğun ilgi gösterdi.

 19 Mayıs Belediye düğün salonunda yapılan programa, AK Parti 19 Mayıs ilçe Başkanı İbrahim Eren,  SP 19 Mayıs ilçe Başkanı Bayram Aydoğan, Anadolu Gençlik 19 Mayıs Şubesi Başkanı Mahmut Sami Şenocak, Samsun İl Vaizi Hacı Mehmet Akdoğan, 19 Mayıs Merkez Kur’an Kursu Hocası Şaban Şenocak ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 19 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencisi Yusuf Mermertaş’ın sunumunu yaptığı gecede program, İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Program, Merkez Cami Müezzin Kayyım Nuhan Uçar ve 2012 yılı Kur’an-ı Kerimi güzel okuma yarışmasında bölge birincisi olan 19 Mayıs ilçe Merkez Kur’an Kursu öğrencisi İlkay Bingül tarafından Kur’an-ı Kerim tilavetleri okunması ile başladı. AGD’nin tanıtım sinevizyonu ve Mekke’nin Fethi’nin sunumu sinevizyon olarak gecede yer  aldı.

 Anadolu Gençlik  (AGD)  19 Mayıs Şubesi Başkanı Mahmut Sami Şenocak yaptığı konuşmada, "Hayatın her alanını kuşatan bir inancın ve imanın mensupları olarak bu gece burada birlikteyiz, biz Anadolu Gençlik olarak, tüm Müslümanların kıblesi olan Kabe’nin bulunduğu, şehirlerin anası Mekke şehrinin fethini özellikle genç nesle her yıl tekrar tekrar hatırlatmanın önemine inanıyoruz. Her gün, yeni güne yaralanan ya da öldürülen masum insanlara dair haberlerle uyandığımız bu dünyada yeni neslin fetih kavramının inancımızdaki yerini bilmeleri gerektiğini düşünüyoruz. Aynı şekilde şehit kanlarıyla sulanmış ülkemizin gündemine ekranlarla, manşetlerle, haber postallarıyla sokulan yılbaşı eğlencesi adı altındaki kokuşmuşluğa da en güzel şekilde cevap vermek için burada olduğumuzun farkındayız” dedi.

Konuşmasında Âlemlere rahmet olarak gönderilmiş bir kutlu Peygamberin, önderimiz, efendimiz, Hz. Muhammed Mustafa (SAV)’nin komutasında gerçekleşen bir fethe, gerekli önemi göstermeyenlerin, elbette O’nun insanlığa getirdiği değerlerinde çok uzağında bir anlayışa sahip olduklarını bildiklerini ifade eden Samsun İl vaizi Hacı Mehmet Akdoğan “Bir insanı kurtarmak bütün insanlığı kurtarmaktır” mutlak gerçeğinden aldığına vurgu yaparak “Anadolu Gençlik; yıllardır önce ahlak ve maneviyat diyerek, hakkı üstün tutarak, nefis terbiyesini gündeme alarak, insanlığın iki cihan saadeti için koşturmanın adıdır” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: mekkenin, fethi, programina, yoğun, ilgi
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
MEKKENİN FETHİ PROGRAMINA YOĞUN İLGİ
MEKKENİN FETHİ PROGRAMINA YOĞUN İLGİ
MEKKENİN FETHİ PROGRAMINA YOĞUN İLGİ
Yorumlar
Haber Yazılımı