Haber Detayı
20 Aralık 2012 - Perşembe 19:13 Bu haber 5101 kez okundu
 
MECLİS ÜYESİNİN 2012 YILI HİZMET DEĞERLENDİRMESİ
Ekonomi Haberi
MECLİS ÜYESİNİN 2012 YILI HİZMET DEĞERLENDİRMESİ

      AK Parti il Genel Meclis üyesi Bayram Konuş 2012 yılı hizmet değerlendirmesi yaptı.

 Bayram Konuş ”19 Mayıslı hemşerilerimin hizmetkârı olacağım demiştim ve her zaman hizmetkârı olacağım.19 Mayıs ilçem her şeyin en iyisine layıktır”dedi.

 

Konuş, İlçemizde hizmetlerin yapımında öncelikle Sayın Kaymakamımız Kadir EKİNCİ ve İl Özel İdaresi İlçe Başkanı İbrahim EREN’in katkılarıyla yapılmaktadır.

           2012 yılında yapılan çalışmaları kısaca sunmak istiyorum.

2012 yılında 10Km Elek altı asfalt malzemesi , 30 Km Dağ malzemeli stabilize ,67 Km Asfalt yaması ,80Km Greyderli replaj ve tefsiye onarımı.Muhtelif köy yollarına da150 adet büz.

            İlçemizde yaşanan aşırı yağış ve selden dolayı , heyelan ve yol kaymaları olmuştur.Özel İdare ödeneklerinden 91 Bin Lira ödenek aktarılarak kısa sürede yollarımızın onarımını sağladık.İkinci defa yaşanan aşırı yağışlar için ise Afet ödeneklerinden 47 Bin 500 TL aktarılmıştır.

           Dereköy Şehit Hüseyin AYDIN 12 derslikli okulunun yatırım programına alınmasını ve inşaat ihalesine çıkarılmasını sağladık. İlçede okul onarımları yapılmıştır. Çok programlı Lisenin plastik doğramaları ve camlarının değişimi yapıldı ve 40BinLira ödenek aktarılmasını sağladık. Engiz mahallesinde ki Ana okulunun onarımı için yedek ödenekten ödenek aktarılarak tamamlanmıştır.

           Kertme Köyü Danacılar mahallesinde suyun yetersiz olduğundan sontaj ihalesine çıkılmıştır. İhalesi 34 Bin Lira ile ihaleye verilerek şu anda su çıkarılmıştır.

            2013 yılında yapılması planlanan çalışmalarımız ise 30Km Elekaltı asfalt malzemesi , 57 Km 2.kat asfalt,30Km Dağ malzemeli stabilize ,80Km greyderli bakım ve muhtelif yerlere de 150 adet büz.

 2013 yatırım programına kendi çalışmalarımızla yatırım programına alınmasını sağladığımız Dereköy Şehit Hüseyin AYDIN okulunun kalorüfer kazanın değişimi için35 Bin Lira ,Beylik Köyü mezarlık yolu parke yapımı için20BinLira,Çandır köyü Arnavutlar mahallesindeki mezarlık çevre düzeni için 20 Bin lira ,Atatürk İlköğretim Okulu onarımı için 20 Bin Lira ,Kösedik Köyü okulunun onarımı için 25 Bin Lira ,Kösedik okulu ek binası yapımı için proje açılmış olup 2013 yatırım programına alınmıştır.İlçe merkezinde İmam hatip lisesi olmadığından proje açılmış 2013 yatırım programına alınması sağlandı.Esentepe okul onarımı için 25 Bin Lira ,Kesme çiçekçiliğin geliştirilmesi için 40 Bin Lira ayrıca seracılığın geliştirilmesi içinde 40Bin Lira ,Özel idare araçları için akaryakıt 32 Bin Lira  ayrıca ufak arızaların onarımı için 10 Bin lira ,İlçe Emniyet Müdürlüğü Mobese sistemi kurulması için 40 Bin Lira  üstte belirtilen bu ödeneklerin ilçe bütçesi dışında kendim plan bütçe komisyon üyesi olduğumdan dolayı ekstradan aktarılması sağlanmıştır.İlçe birlik ödeneği ,Özel İdare ödeneği, Köydes ödeneği  hariçtir.

              Milli Eğitimin okul onarımları toplam 76 Bin Lira, Milli Eğitimin kendi bütçesi altına ayriyeten aktarılması sağlanmıştır.

             4500 üyemizin olduğu ve Başkanlığını yaptığım Ziraat Odasında ve çiftçilerimize daha iyi hizmet sunmak için 4 katlı bina yaptık.4 aydır kendi Hizmet binamızda çiftçilerimize hizmet sunmaktayız. Fındık üreticilerimiz alan bazlı dekara 150TL desteği 2011 yılında sona ermiş idi. Ak Parti hükümetimizin 2012–2013-2014 Alan bazlı desteğin devam edeceğini açıklamış olup desteklerin devam etmesi üreticimizi memnun etmiştir.

             Biz hizmet için yola çıktık verdiğimiz sözlerin tamamını yerine getirdik. Hiç bir söz havada kalmamıştır. İl Genel Meclis toplantılarına, grup toplantılarına, ilçe toplantılarına, İlçede Köy ziyaretlerine, cenaze, düğün dini milli bayramlara, hasta ve hacı ziyaretlerine katıldık ve katılmak zorundayız.

             Değerli 19 Mayıslı hemşerilerim dünya lideri konumunda bir Başbakanımız var bizim tek yapacağımız birbirimize kenetlenmek partimizi daha güçlü kılmak, oyumuzu yükseltmek üyemizi çoğaltmak koltuk makam gözetmeden Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve ilçemizde Sayın Gençlik ve Spor Bakanımız Suat Kılıç’ın elini güçlendirmek olacaktır.

             Sözlerime son verirken hepinizi saygı ile selamlıyor saygılar sunuyorum”şeklinde konuştu.

 

 

                                                                                     

                                                                                       

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: meclis, üyesinin, 2012, yili, hizmet, değerlendirmesi
Yorumlar
Haber Yazılımı