Haber Detayı
12 Şubat 2013 - Salı 19:13 Bu haber 13396 kez okundu
 
KUNGFU ve WUSHU DERSLERİNİ ÜCRETSİZ VERİYOR
Spor Haberi
KUNGFU ve WUSHU DERSLERİNİ ÜCRETSİZ VERİYOR

 

19 Mayıs ilçesinde kapalı spor salonunda milli antrenör Bilal Çelebi tarafından kungfu wushu dersleri ücretsiz olarak veriliyor.  

AMACIMIZ İLÇEDE SPORU GELİŞTİRMEK

Milli antrenör Bilal Çelebi, "İnsanların kasları spor yapmayarak tembelleşir sonucunda hastalığa ve vücut eklemlerinde kireçleşmeye yol açar” dedi.

Celebi, Her yaştaki insana göre spor tekniği vardır. İnsanlar spor yapmadıysa eklemleri iflas eder, kas ağrıları ve kireçleşmeye yüz tutar. Her insana göre spor vardır. En önemlisi de bayanların kas eklemleri zayıf ve tembeldir. Bu yüzden bayanlara spora önem vermelidir. Yaş ilerledikçe kaslar kendini salar ve şişkinlik yapar. Kas ağrıları meydana gelir. Vücutta 205 kas çeşidi vardır. En tembelleri kafa kası ile yüz ve kulak kasıdır.

ÜCRETSİZ SPOR EĞİTİMİ VERİYOR

En önemli kaslardan birini oluşturur. Kafa kası vazifesini yerine getiremeyince vücut eklemlerine zarar verir. Tüm insanların spor yapmalarını rica ederim. Önce eğitim, jimnastik sonra hareket algılama, kendine güven, disiplin,hayata dayanıklılık, sabır isteyen teknik, mücadele, hız ve zafer. Yeter ki spor yapalım elimden geldiği kadarıyla tüm spor yapmak isteyen insanımıza hiç bir karşılık beklemeden spor eğitimi vermeye hazırım” şeklinde konuştu.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: kungfu, wushu, derslerini, ücretsiz, veriyor
Yorumlar
Haber Yazılımı