Haber Detayı
24 Temmuz 2022 - Pazar 20:28 Bu haber 2471 kez okundu
 
KENAN GÖR BAŞPEHLİVAN OLDU
19 Mayıs ilçesinde düzenlen "4. Yaz Şenliği ve Karakucak Güreşleri”nde Kenan Gör başpehlivan oldu.
Spor Haberi
KENAN GÖR BAŞPEHLİVAN OLDU

19 Mayıs Engiz Spor Kulübü tarafından düzenlenen güreşlere 350 pehlivan katıldı. Kıran kırana geçen güreşler sonunda dereceye girenler protokol tarafından ödüllendirildi. 40 başpehlivanın katıldığı başpehlivanlık güreşlerinde finalde Kenan Gör ile Rıza Yıldırım karşılaştı. Rakibini tuş eden Kenan Gör, 4. Yaz Şenliği Karakucak Güreşleri'nin başpehlivanı oldu.

 

19 Mayıs Engiz Spor Kulübü Başkanı Salih Yaman 4. Yaz Şenliği Karakucak Güreşlerimize hoş geldiniz diyerek, “Müsabakaların centilmence geçmesini temenni ediyorum. Yaz şenliğinin tertibinde desteklerini bizden esirgemeyen; Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığına 19 Mayıs Kaymakamlığına, 19 Mayıs Belediye Başkanlığına, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğüne, Emniyet ve Jandarma mensuplarımıza, İlçe müftülük mensuplarımıza kulübümüz adına teşekkür ediyorum. Kulübümüz miniklere spor sevgisi aşılayıp onları kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve ahlaklı sporcular yetiştirmektir. Kulübümüze gösterilen ilgiden de son derece memnunuz. Bu vesileyle bizleri bu mutlu günümüzde yalnız bırakmayan tüm davetlilere, tüm sporcu velilerimize kısaca bize destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Her yıl katılımın artarak devam ettiği, Yaz Şenliği Karakucak Güreşlerimiz İnşallah önümüzde ki yıllarda da destekleriniz ve katılımlarınızla devam edecektir” diye konuştu.

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu “Tarihi asırlara dayanan, ata sporumuz karakucak güreşlerinde bugün 19 Mayıs Engiz Spor Kulübü'nün düzenlemiş olduğu 4. Yaz Şenliği'nde sizlerle birlikte olmak bizler için de büyük bir mutluluktur” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından engelli vatandaş Hazan Yazıcı yaptığı çivi işlemeli Türk bayrağını Güreş Ağası Ahmet Akgül satın aldı.

4. Yaz Şenliği Karakucak Güreşleri’nde 1. Kenan Gör, 2. Rıza Yıldırım 3. Emre Can Osman ve 3. Samet Özarslan oldu. Güreş ağalığına Ahmet Akgül, Murat Aydın, Mustafa Tosbatlıoğlu, Muhammet Çiçek ve Cihan Kuş katılırken kıyasıya geçen yarışı Ahmet Akgül kazandı. Yapılan güreş ağası seçiminde bir önceki Güreş Ağası olan Ahmet Akgül tekrar 2022 Güreş ağası seçildi.

HARUN YAZICI

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editor
Etiketler: KENAN, GÖR, BAŞPEHLİVAN, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı