Haber Detayı
09 Şubat 2013 - Cumartesi 19:13 Bu haber 2675 kez okundu
 
JANDARMA AVCILARI BİLGİLENDİRDİ
Eğitim Haberi
JANDARMA AVCILARI BİLGİLENDİRDİ

 

19 Mayıs İlçe Jandarma Komutanı Fatih Yüksel, Bafra Milli Parklar Şefi Cengiz Akyüz, 19 Mayıs Yörükler Avcılar ve Atıcılar Kulübü Başkanı Hüseyin Kiriş ile balıkçılık ve yasak avlanma konusunda Yörükler beldesinde vatandaşlara seminer verildi.

VATANDAŞIN DAHA DUYARLI OLMASINI İSTİYORUZ

İlçe Jandarma Komutanı Fatih Yüksel, "Bugün sizlerle kara avcılığı kanunu sürdürülebilir av yaban hayatı ve doğa koruma çalışmaları kapsamında, usulsüz avlanmalara karşı yapılan koruma ve kontrol faaliyetlerine katkı sağlanması kuş cenneti hakkında sizlerle konuşmaya ve sizleri dinlemeye sorunlarınızı dinleyip gerekli merceklere ulaştırmak için toplum destekli kolluk babında sizleri bilinçlendirmek için buradayız" dedi.

Toplantıda konuşan Bafra Milli parklar şefi Cengiz Akyüz avcılıkla ilgili mevzuat, denetim, suç ve kabahat konusunu oluşturulan fiiller, tutanak düzenleme ve izlenecek prosedür ile vatandaşlara bilgiler aktardıktan sonra vatandaşın taleplerini dinledi.

Toplantı sonunda konuşan 19 Mayıs Yörükler Avcılar Atıcılar Kulübü Başkanı Hüseyin Kiriş, "Sürdürülebilir av yaban hayatı ve doğa koruma çalışmaları kapsamındaki başarılarından ve katkılarından dolayı İlçe jandarma komutanlığına teşekkür ediyorum" dedi.

Seminere 19 Mayıs ilçe jandarma komutanı Fatih Yüksel, Yörükler Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut İşbilir, Bafra Milli Parklar Şefi Cengiz Akyüz, 19 Mayıs Yörükler Avcılar Atıcılar Kulübü Başkanı Hüseyin Kiriş, Fevzi Çakmak Mahalle Muhtarı Yüksel Karabela ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: jandarma, avcilari, bilgilendirdi
Yorumlar
Haber Yazılımı