Haber Detayı
21 Haziran 2021 - Pazartesi 10:00 Bu haber 1442 kez okundu
 
İLKSAN Temsilciliği Seçimleri Yapıldı
İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı (İLKSAN) il/ilçe temsilciliği seçimleri Tüm Türkiye ile eş zamanlı olarak ilçemizde de yapıldı.
- Haberi
İLKSAN Temsilciliği Seçimleri Yapıldı

Seçimler daha önce yapılması gerekirken covid-19/pandemi önlemleri doğrultusunda birçok faaliyetlerde olduğu gibi kısıtlamalar sonuna ertelenmişti. Covid önlemlerinin olumlu sonuçlar vermeye başlaması ile vaka sayılarında görülen azalmalarla birlikte kısıtlamalarda esnemeye gidildi. Bu kapsamda 2021 yılı başlarında yapılması öngörülen İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı (İLKSAN) ilçe temsilciliği seçimleri de 19 Haziran 2021 cumartesi günü yapıldı.

 

Temsilcilik İçin 2 Aday Yarıştı

İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı (İLKSAN) il/ilçe temsilciliği için 19 Mayıs Halk Eğitimi Merkezi Müdür Yardımcısı Turgay Rizeli ile Cumhuriyet İlkokulu Sınıf Öğretmeni Adnan Kaya bu sene başında adaylık başvurusunda bulunmuşlardı. İlçe temsilciliği için iki aday da oy kullanma durumunda olan (ilkokul öğretmenleri ile genel idare hizmetleri sınıfındaki diğer personeller) seçmenleri tek tek ziyaret ederek İLKSAN’ın kuruluş amaçlarını ve önemini anlatarak kendileri için oy istediler ve yapacakları çalışmalar hakkında adayları bilgilendirdiler.

 

Kazanan Turgay Rizeli

İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı (İLKSAN) 19 Mayıs ilçe temsilciliği seçiminde 95 öğretmen ve diğer personeller oy kullandı. Kullanılan geçerli olan oyların 72’sini alan Turgay Rizeli İLKSAN 19 Mayıs İlçe Temsilcisi olarak seçildi.

İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı (İLKSAN) il/ilçe temsilciliği seçim sonrası açıklamalarda bulunan 19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol; “300 bine yaklaşan üye sayısı ve toplamda 1,9 milyar liralık varlığıyla İLKSAN, zaman zaman kamuoyu gündemine de gelen önemli bir kuruluştur. Üyelerinin sosyo-ekonomik ve sağlık alanındaki ihtiyaçlarının giderilmesine yönelik kaynak sağlayarak toplam refah düzeylerini arttıracak çözümler sunmayı amaçlamakta ve emeklilik dönemlerine ilişkin tamamlayıcı sosyal güvenlik konusunda destek sağlayıcı faaliyetlerde bulunmaktadır. İlçemiz (İLKSAN) temsilciliği için Halk Eğitimi Merkezi Müdür Yardımcımız Turgay Rizeli ile Cumhuriyet İlkokulu Sınıf Öğretmenimiz Adnan Kaya adaylıklarını açıklayarak tatlı bir demokrasi yarışına girdiler. İki arkadaşımızda bizim için çok değerli. Bu yarışmanın kaybedeni olmadığını düşünüyorum. Hangisi seçilirse seçilsin bizleri en güzel şekilde temsil edeceklerine inanıyorum. Ayrıca temsilciğe seçilen Turgay beyi tebrik ediyor yapacağı çalışmalarda başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editör
Etiketler: İLKSAN, Temsilciliği, Seçimleri, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı