Haber Detayı
09 Eylül 2019 - Pazartesi 14:08 Bu haber 2461 kez okundu
 
İLK DERS ZİLİ ÇALDI
19 Mayıs ilçesinde 2019-2020 Eğitim Öğretim yılının ilk ders zilinin çalmasıyla öğrenciler ders başı yaptı.
Gündem Haberi
İLK DERS ZİLİ ÇALDI

19 Mayıs İlçesi Tekel İsmail çolak, İlkokulunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda minik öğrenciler şiirler okudu. Dördüncü sınıf öğrencileri, birinci sınıfa başlayan öğrencilere ‘’okula hoş geldin’’ anısına çiçek taktim etti.

19 Mayıs İlçe Kaymakamı Yavuz Güner,”Çocuklarımıza ve gençlerimize saygıyı, millet ve ülke sevgisini, bağımsızlık onurunu öğreten yer okuldur. Eğitimin yaşam boyu devam eden önemli bir süreç olduğunu unutmamalıyız. Bunun için hepimizin üzerine düşen görev, onların bilimsel veriler ışığında, özgüvenleri yüksek, sorumluluklarının bilincinde ve toplumsal yaşama yön veren bireyler olarak yetiştirilmelerini sağlamaktır. Çocuklarımız yarınlarımızdır. Çocuklarımızı yarınlara hazırlamak ise bizlerin, değerli öğretmenlerimizin ve velilerimizin gayretleri ile olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle İlköğretim Haftasını kutlarken, çocuklarımızın eğitimine hayatlarını adayan öğretmenlerimize, geleceğimizin güvencesi ve teminatı çocuklarımıza ve onların değerli ailelerine en içten sevgi ve başarı dileklerimi sunuyorum ”dedi.

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu,”İlk ders zilinin çalması ile başlayacak olan yeni eğitim ve öğretim yılında başta geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, onları en iyi şekilde okutmak için çaba gösteren anne ve babalarımızın, vatanın her karış toprağında çalışmayı kendine vazife bilerek fedakarca çalışan öğretmenlerimizin yeni eğitim ve öğretim yılını kutluyorum”dedi.

19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol,” 2019-2020 eğitim öğretim yılının öğrencilerimize tüm milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Programın ardından 19 Mayıs İlçe Kaymakamı Yavuz Güner,  19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu 19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol, ilk ders zilini çalarak öğrenciler ders başı yaptı.

Beyzagül GÖREN

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Beyzagül GÖREN
Etiketler: İLK, DERS, ZİLİ, ÇALDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı