İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI
ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI
Haber Detayı
10 Ocak 2013 - Perşembe 19:13 Bu haber 1756 kez okundu
 
İLÇEMİZ PAZAR GÜNÜNÜN DEĞİŞTİRİLMESİNE TEPKİ
Gündem Haberi
İLÇEMİZ  PAZAR GÜNÜNÜN  DEĞİŞTİRİLMESİNE TEPKİ

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi (Chp)  19  Mayıs İlçe Başkanı Yakup Konuş'un Gazetemize açıklama yaptı.

CHP İlçe Başkanı Yakup Konuş; Sevgili  hemşerilerim, İlçemizin  belde  olduğu 1970  yılından  bu güne kadar 42  yıldır hafta pazarı Cuma günü olarak kurulmaktaydı. İlçemizin  hızlı bir şekilde gelişmesine katkı sağlayan hafta günümüz nedense siyasetçilerin hedef tahtası olmuştur. Daha önceki dönemde de  hafta gününün Salı ve Cuma günleri olmak  üzere  iki gün Pazar  kurulması kararı alınmış ancak çok tepki alması ve bunun ilçemiz ekonomisi açısından olumsuzluk yaratacağı kaygısı ile uygulama yapılmadan Salı günü iptal edilerek Cuma günlerinde Pazar kurulmasına devam edilmiştir. Uzun  yıllardan  sonra  bu  gün  önceki  dönemden  farklı  olmak üzere İlçemizin  Pazarı  Cuma  gününden  Salı  gününe alınmış ve yeni yapılan kapalı Pazar yerinin açılışı bahanesi ile uygulamaya konulmuştur.

Bu uygulama İlçemiz  ekonomisine çok büyük darbe vuracaktır. Şehir merkezine  uzakta  yapılan  ve  özel  araç  olmadan gidilmesi mümkün olmayan   kapalı   Pazar  yerine  gelen  vatandaşlarımız   şehir  içine  uğramadan  pazara inecek, ilçe  merkezine  uğramadan geri gidecektir. Şehir içinde  bulunan küçük  esnafımız daha  fazla mağdur olacaktır. Adliyemizin Bafra'ya bağlanması nedeni İle kan kaybeden ilçemiz esnafı pazar gününün değiştirilmesi ile ikinci darbeyi de iktidar Belediyesinin yanlış kararı sayesinde alacaktır. Adliyede işi olan, Bafra bağlantılı minibüs seferi olan köylü vatandaşlarımız bütün ihtiyaçlarını gittikleri İlçeden  alacak  Salı  günüde  İlçemiz  pazarına  inmeyecektir. Vatandaşlarımız eski alışkanlıklarına bağlı olarak Cuma günü İlçemize inecek  Cuma  namazını  kılacak  alışveriş  yapmadan  köyüne dönecektir. Bunu hep  beraber görecek ve yaşayacağız.  İkinci  olarak da   pazarcı  esnafımız   mağdur  olacaktır. Cuma  günü İlçemizde pazar kurup  satış  yapmakta, satılmayıp  kalan  mallarını Cumartesi günü kurulan Samsun pazarına götürmekteydiler. Şimdi ise Salı günü kurulacak pazarda kalan mallarını nerede satacaklar, satamazlar ise mağduriyetlerini kim karşılayacaktır. Belediye karşılamayacağına  göre  pazarcı esnafımızın mağdur olması kaçınılmazdır.

Değerli hemşerilerim; İlçemizin ekonomik  kaderi ile ilgili çok önemli bir  konunun  sivil  toplum  örgütlerinin, derneklerin, muhtarların, esnafların ortak kararı olmadan Pazar gününün değiştirilmesini uygulamaya koymak sebebi ne olursa   olsun   İlçemize   yapılan   en   büyük  kötülüktür. Siz  Pazar  gününün değiştirilmesi ile  uğraşacağınıza ilçemiz ekonomisinin güçlendirilmesine katkı sağlayacak projelerle meşgul olun. Kapınıza her gün iş isteği ile gelen gençleri siyasi  ayırım  yapmadan   istihdam  edecek  ve  yarınlara  umutla  bakmasını sağlayacak, özel sektör  yatırımcılarının  ilçemizde  yatırım  yapmasına  imkan sağlayacak alt yapı çalışmalarını yapın. Bizler muhalefet  olarak sizlere destek olalım. Bizim  için  İlçemizin çıkarları  ve  gelişmesi  bütün  siyasi  çekişmelerin üzerindedir. 09.01.2013

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: ilçemiz, , pazar, gününün, , değiştirilmesine, tepki
Yorumlar
Haber Yazılımı