Haber Detayı
03 Aralık 2012 - Pazartesi 19:13 Bu haber 4413 kez okundu
 
İL GENEL MECLİS ÜYESİNİN PASAPORT TEPKİSİ
Gündem Haberi
İL GENEL MECLİS ÜYESİNİN PASAPORT TEPKİSİ

 19 Mayıs AK Parti il genel meclis üyesi Hüseyin Çiçek yurt dışı seyahatlerinde sadece Türkiye’de uygulanan pasaport mührüne tepki gösterdi. Çiçek “Almanya’da böyle bir uygulama yok. Sadece Türkiye’de var. Yetkililerden bu sorunu yüzlerce mağdurdan biri olarak çözmelerini istiyoruz”dedi.  

 

 İl genel meclis üyesi Hüseyin Çiçek, ”Türk pasaportunun Almanya’ya giriş ve çıkışlarda sürekli Türk polisi tarafından Bakkal defteri gibi mühürlenmesine tepki gösterdi. Almanya’da böyle uygulama yok sadece bizim ülkemizde var “dedi.

 

AK Parti 19 Mayıs il gelen meclis üyesi Hüseyin Çiçek yaptığı açıklamada,” 1970 yılında Almayanın, Hamburg eyaletinde işçi olarak işe başladım. Burada işçi çavuşluğu sendika başkanlığı tercümanlık yaptım. Birçok görevlerde bulundum.  Başarılı görevlerimden dolayı Alman devleti bana Alman pasaportunu sana verelim,  sen Almansın dediler.

Ben Alman devletine ise “Türklükten vazgeçemem. Türk pasaportunu cebimde taşımaktan gurur duyuyorum “dedim. Alman pasaportunu almayarak geri cevirdim. Belediye başkanı bana dedi ki, sen neden Türk pasaportu taşıyorsun? Niçin alman pasaportu taşımıyorsun. Alman pasaportunu sana verilim sen almansın diyerek bana söyledi.

 

 Ben ise Alman devletine ,”Ben Türküm, Türk olmaktan gurur duyuyorum. Türk pasaportunu taşıyacağım başka pasaport taşımak istemiyorum”dedim.

 

Çiçek, neticede Türk pasaportunu taşıdım makam ve mevki sahip olmayan arkadaşlarımız alman vatandaşlığına geçtiler. Alman vatandaşlığına gecen Türk vatandaşlarımız,  gümrüklerden elini kolunu sallayarak geçiyor. Alman pasaportu taşıdığı halde.

 

Ben ise Türk pasaportu taşıdığımdan dolayı gümrükte uzun kuyrukta bekliyorum.  Sıra bana geldiğinde vize uyguluyorlar aynı pasaportla Almanya’ya gidiyorum, alman pasaportu mühür vurmuyor. Başka devletlerde vurulmuyor, bizim Türkiye’de niçin böyle bir uygulama var anlamış değilim”dedi.

 

BÜTÜN YATIRIMLARIM TÜRKİYE’DE

 

 Hüseyin Çiçek, Almanya’da çalışarak uzun yıllarımı verdim.  Bütün yatırımlarımı Türkiye’ye yaptım. En ufak bir yatırım dahi Almanya’ya yapmadım. Neticede ülkemi milletimi bayrağımı seviyorum. Almanya’ya yatırım yapsaydım ayda yatırımcı kişiye para ödüyorlar.  Bana o yardım değil memleketim lazım, yurdum lazım, milliyetçiyim vatanıma,  devletime kurban oluyum” şeklinde konuştu. 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: il, genel, meclis, üyesinin, pasaport, tepkisi
Yorumlar
Haber Yazılımı