Haber Detayı
18 Nisan 2020 - Cumartesi 15:05 Bu haber 1331 kez okundu
 
İhtiyaç Sahipleriyle Hayırseverleri Buluşturan Uygulama 'Askıda Ekmek'
19 Mayıs’ta koronavirüs nedeniyle zor günler geçiren ihtiyaç sahipleri için Osmanlı geleneği olan 'askıda ekmek' uygulamasıyla Papatya Unlu Mamulleri sahibi Mesut Altunay tarafından örnek bir davranış sergilendi.
- Haberi
İhtiyaç Sahipleriyle Hayırseverleri Buluşturan Uygulama 'Askıda Ekmek'

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ile mücadelede hayırseverlerle ihtiyaç sahipleri arasında köprü olmak amacıyla Papatya Unlu Mamulleri Sahibi Mesut Altunay askıda ekmek uygulamasını başlattı. Hayırseverler, askıda ekmek uygulaması kapsamında ihtiyaç sahipleri ekmek ayırtıp ihtiyaç sahipleri için askıya bırakabiliyor.

 

Papatya Unlu Mamülleri Sahibi Mesut Altunay’ın gazetemize yaptığı açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle yaşanan bu zor süreçte ihtiyaç sahiplerinin arttığını söyledi. Bu süreçte alınan tedbirler kapsamında bazı iş yerleri kapalı ve insanların çoğu çalışamıyor. Bizde zaten var olan “Askıda Ekmek” uygulamasına daha da önem vermeye başladık. Ekmek alırken bir ekmek parası yerine iki ekmek parası veriyorsunuz ve bir ekmek alıyorsunuz. Diğer ekmek askıda ekmek oluyor. İhtiyaç sahibi birisi gelip askıda ekmek var mı diye sorduğunda bu ekmek veriliyor. Bir bakıma emanet olan teslim edilmiş oluyor” dedi.

 

Altunay; "Ramazan ayında askıya pide de koymak istiyoruz. Askıdaki ekmekleri müşterilerimiz bırakıyor, askıda kalmayınca kendimiz de takviye ediyoruz. Bize gelip sorarak alan da var, gelip geçerken alan da var. Bu süreçte biz de böyle bir destekte bulunmak istedik. İnşallah yerini bulur. Askıda Ekmek Uygulamasına destek veren hayırseverlerimize teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editör
Etiketler: İhtiyaç, Sahipleriyle, Hayırseverleri, Buluşturan, Uygulama, 'Askıda, Ekmek',
Yorumlar
Haber Yazılımı