Haber Detayı
30 Haziran 2016 - Perşembe 12:28 Bu haber 3066 kez okundu
 
İHH’DAN İFTAR PROGRAMI
İHH Samsun İnsani Yardım Hareketi 19 Mayıs Temsilciliği ve 19 Mayıs Belediyesi’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği Kudüs ve Ramazan konulu konferans ve iftar davetine 19 Mayıs Kaymakamı Abdullah Şen,19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, İHH Samsun Şube Başkanı Ersan Salihoğlu, Daire Amirleri, Muhtarlar ve davetliler katıldı.
Gündem Haberi
İHH’DAN İFTAR PROGRAMI

İHH Samsun İnsani Yardım Hareketi 19 Mayıs Temsilcisi Engin Kara, yaptığı konuşmada uluslararası düzeyde 145 ülkede yardım ve iyilik dağıtan bir kuruluşun mensubu olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Kara, "19 Mayıslılar olarak yıl boyunca birçok faaliyetimize destek verdiniz. Birlikte çok güzel işler yaptık. Daha da güzellerini birlikte yapacağız inşallah" dedi.

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu’na teşekkür eden  19 Mayıs İnsani Yardım Derneği Temsilcisi Engin Kara; Belediye Başkanımız Sayın Osman Topaloğlu bizlere her konuda destek oldu, yetim kardeşlerimizin her ihtiyacına destek oldu. İlçemizin merkez parklarından bir tanesine Mavi Marmara Şehidimiz Furkan Doğan’ın ismini verdi. İlçemiz tarihi ahşap camii yanında bulunan araziyi de yetim orman parkı yapmamız için bizlere verdi ve buraya ilçemizdeki yetim kardeşlerimizle birlikte yaklaşık 200 adet fidan diktik. dedi.

Kudüs'ü anlamak, bir mazlum halkı anlamaktan öte bir şeydir diyen, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu; Sloganlaşan bir Kudüs savunucu olmak yerine, bilgiye dayalı bir Kudüs savunucusu olmayı her zaman benimsemişimdir. İlk kıblemiz, Peygamber Efendimizin semaya yükseldiği, Miraç gibi önemli bir hadisesin, namaz gibi bir ibadetin bize bahşedildiği yerin adı Kudüs’tür. Selahattin Eyyubi’nin Kudüs’e yaptığı basit bir ele geçirme değildir, bir medeniyetin oluşumu, kültürün ayağa kaldırılmasıdır. İlahi bir aşkın oraları hakimiyet altına almasıdır. Kudüs bütün dinlerin ve peygamberlerin ortak mekânıdır. Kudüs’ün gerçek sahiplerine verilmesinin hak olduğunu düşünenlerdeniz.dedi

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editör
Etiketler: İHH, Samsun, İnsani, Yardım, Hareketi, 19, Mayıs, Temsilciliği, 19, Mayıs, Beled
Yorumlar
Haber Yazılımı