Haber Detayı
29 Ocak 2018 - Pazartesi 11:46 Bu haber 5556 kez okundu
 
HOBİYLE BAŞLADI, MİNİ HAYVANAT BAHÇESİ KURDU
19 Mayıs İlçesinde yaşayan İsmail Esen Çamlıca Mahallesinde yaklaşık 500 metrekarelik bahçesinde deve kuşu, tavus kuşu, sülün, keklik, kaz, ördek, hindi, güvercin, köpek ve çeşitli türlerde tavuk besliyor.
Yaşam Haberi
HOBİYLE BAŞLADI, MİNİ HAYVANAT BAHÇESİ KURDU

19 Mayıs İlçesindeki evinin bahçesinde hobi olarak hayvan besleyen 36 yaşındaki Esen, 19 Mayıs Gazetesine verdiği röportajda, hayvanlara sevgisinin çocukluk yıllarına dayandığını söyledi.

 

Çocukken pazardan satın aldığı civcivlere evlerinin bodrum katında baktığını ifade eden Esen, "Daha sonraları bu işe büyük heves sardım. Burası 500 metrekarelik arazi üzerine kurulu bir yer. İnşallah yavaş yavaş da büyüteceğiz. İnsanlar merak edip geliyor, bakıyor. Kreşlerden çocuklar, okullardan öğrenciler geliyor ve burada zaman geçiriyor. Yetişkinler de geliyor. Köyümde hobi olarak hayvan yetiştiren insanlar var ayrıca onlara da yardımcı olmaya çalışıyorum" diye konuştu.

 

AMACIM PARA KAZANMAK DEĞİL

 

Bahçede deve kuşu, tavus kuşu, sülün, keklik, kaz, ördek, hindi, güvercin ve köpeğin yanı sıra 10'a yakın türde tavuk beslediğini anlatan Esen, "Burada kümes cinsi olarak 300 gram olan hayvan da var, 20 kilogram olan hayvan da var.

 

Esen, "Bu işi hobi olarak yapıyorum çünkü burada yer alan hayvanların birçoğu süs hayvanı, para kazanalım gibi bir amacımız yok. Mesela bir cins var, yılda 80 tane yumurtluyor, başka bir cins var 180 tane yumurtluyor. Onun için süs hayvanlarına merakı olanlara yardımcı oluyoruz. Biz hayvanları beslemekten, onlarla zaman geçirmekten keyif alıyoruz dedi.

 

Esen, hayvanların bakımı noktasında çok titiz davrandıklarını belirterek, şunları kaydetti:

 

"Her sabah yemleri kontrol ediliyor, içlerinde hasta olan varsa onlarla ilgileniliyor. Devamlı olarak temizlik ve ilaçlamaları yapılıyor. Bize aylık masrafları yaklaşık olarak 1000 lirayı buluyor" dedi.

 

Kendisiyle yaptığımız röportajdan onur duyduğunu dile getiren İsmail Esen merakı olan herkesi ziyarete bekliyor.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Berati ESMER
Etiketler: HOBİYLE, BAŞLADI,, MİNİ, HAYVANAT, BAHÇESİ, KURDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı