Haber Detayı
08 Temmuz 2021 - Perşembe 09:35 Bu haber 3873 kez okundu
 
Güreşçiler Kırkpınar Yolcusu
19 Mayıs Engiz Spor Kulübü sporcuları bu yıl 660'ıncı Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerine katılmak üzere yola çıktı.
- Haberi
Güreşçiler Kırkpınar Yolcusu

Covid 19 salgını nedeniyle geçtiğimiz sene yapılamayan Tarihi Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri bu yıl 9-10-11 Temmuz tarihleri arasında Edirne'de düzenlenecek. 660. Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri'ne katılacak 19 Mayıslı Güreşçileri 19 Mayıs Engiz Spor Kulübü Yönetim Kurulu yolcu etti.

 

19 Mayıs Engiz Spor Kulübü Başkanı Salih Yaman; “Pehlivanlara her türlü desteğimizi veriyoruz.  Bu yıl 9-11 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan 660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri öncesi Spor Kulübümüzün değerli güreşçilerine teşekkür ediyorum. Başta yönetim kurulumuz olmak üzere güreşçilerimize tam destek veriyoruz. Atalarımızdan gelen zor ve güçlü bir spor yapıyorlar. Tarihi Kırkpınar Güreşlerinde madalya ile dönmelerini bekliyoruz. Sporcularımızın madalyalarla döneceğinden kuşkumuz yok. Allah yardımcıları olsun, başarılar diliyorum” dedi.

 

Güreş Ağası Ahmet Akgül ise Kulüp Başkanı Salih Yaman’a güreşçiler adına teşekkür ederek, 19 Mayıs’ı Kırkpınar'da en iyi şekilde temsil edeceklerini söyledi. Kırkpınar’da kendilerinden madalya bekliyoruz. Allah yardımcıları olsun.

HABER MERKEZİ

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editor
Etiketler: Güreşçiler, Kırkpınar, Yolcusu,
Yorumlar
Haber Yazılımı