Haber Detayı
20 Eylül 2021 - Pazartesi 10:20 Bu haber 942 kez okundu
 
GAZİLERİMİZE MİNNET BORCUMUZ VAR
19 Mayıs İlçe Kaymakamlığı ile 19 Mayıs Belediye Başkanlığı 19 Eylül Gaziler günü nedeniyle Dereköy Niyazi Kesim Restaurantta Gazi ve Şehit yakınları ile bir araya geldi.
Gündem Haberi
GAZİLERİMİZE MİNNET BORCUMUZ VAR

19 Mayıs İlçe Kaymakamı İbrahim Civelek, “Gaziler günü kahraman gazilerimize vefa duygularımızı ifade etmek için önemli bir fırsattır. Ülkemizin her karış toprağına kanlarını akıtarak tarihimize altın sayfalar yazdıran, vatanını ve kutsal saydığı değerleri korumak ve savunmak için en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen gazilerimiz, ülkemizin medarı iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyor, hayatta olan gazilerimize ve değerli ailelerine minnet, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, “Bu gün bizler ülkemiz üzerinde özgürce yaşayabiliyorsak bunu kahraman gazilerimize ve aziz şehitlerimize borçluyuz. Onların Türkiye Cumhuriyetini sonsuza kadar bağımsız yaşatmak uğruna gösterdikleri kahramanlıkları hiçbir zaman unutmayacağız. Gazilerimiz ile gazi ve şehit yakınlarına sahip çıkmak, itibarlarının korunması ve hak ettikleri koşullarda yaşamlarını sürdürebilmeleri için her türlü çabaya destek olmak öncelikli görevlerimiz arasında olmaya devam edecektir. Bu vesile ile bu anlamlı günde başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve Cumhuriyetimizin temel niteliklerinin muhafazası için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diler. Siz kahraman gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunarım” dedi.

HARUN YAZICI

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editor
Etiketler: GAZİLERİMİZE, MİNNET, BORCUMUZ, VAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı