Haber Detayı
21 Ağustos 2021 - Cumartesi 10:59 Bu haber 1366 kez okundu
 
FINDIK HASADINA BAŞLANDI
19 Mayıs İlçesinin en önemli geçim kaynakları arasında yer alan fındığın hasadı başladı. Üreticiler sabah erken saatlerinden itibaren bahçelere girerek fındıkları toplamaya başladı.
Gündem Haberi
FINDIK HASADINA BAŞLANDI

Samsun İl Tarım Orman Müdürü İbrahim Sağlam, 19 Mayıs İlçe Tarım Orman Müdürü Galip Baykal, AK Parti 19 Mayıs İlçe Başkanı Fatih Seven, 19 Mayıs Ziraat Odası Başkanı Bayram Konuş ile birlikte sabahın erken saatlerinde fındık bahçesine girdi. Kuşkayası Mahallesi’nde Şenol Sümer adlı üreticinin bahçesinde fındık hasadına katılarak daldan fındık topladılar.

 

Samsun İl Tarım Orman Müdürü İbrahim Sağlam, Yeni fındık sezonunun Tüm Üreticilerimize hayırlar ve bereket getirmesi dileğinde bulundu.

 

19 Mayıs Tarım Orman İlçe Müdürü Galip Baykal, ”19 Mayıs İlçemizin yeşil altını olarak bildiğimiz fındığın sezonunu hasat ile birlikte açıyoruz. Allah bol bereket ve hayırlı kazançlar nasip etsin. Hayırlı bir sezon diliyorum. Allah kazadan beladan korusun” dedi.

 

AK Parti 19 Mayıs İlçe Başkanı Fatih Seven, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Fındık Üreticileri için müjdeyi verdi. İlçemize bölgemize hayırlı uğurlu olsun. Çiftçilerimizin bol bereketli bir sezon geçirmesini temenni ediyorum ”dedi.

 

19 Mayıs Ziraat Odası Başkanı Bayram Konuş, ”Yeni fındık sezonunun hayırlı ve bereketli olması dileğinde bulunarak, “Fındık toplamaya başladık. Bu yıl mahsul hayli bereketli. Hakikaten de maşallahı varmış” ifadelerini kullandı.

 

Kuşkayası sakinlerinden Fındık üreticisi Şenol Sümer ise yeni sezondan umutlu olduklarını belirterek, “Cumhurbaşkanımızın açıklamış olduğu fındık fiyatından memnunuz. Fındık bizim yöremizin tarımda olmazsa olmazı. Bu yıl hem üretim hem kazanç açısından mutluyuz” dedi.

HARUN YAZICI

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editor
Etiketler: FINDIK, HASADINA, BAŞLANDI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı