Haber Detayı
20 Eylül 2021 - Pazartesi 10:39 Bu haber 4232 kez okundu
 
Engiz Mahallesi Berlin’de Toplandı
Yurtdışında yaşayan 19 Mayıs Engiz Mahallesi Halkı Alman’ya Berlin’de bulunan Merkez Camiisinde toplantı düzenledi.
Gündem Haberi
Engiz Mahallesi Berlin’de Toplandı

Yurt dışında yaşayan Türklerin Türkiye'de iptal edilmiş mülkiyet hakları ile ilgili hakları için Engiz Mahallesi halkı 19 Mayıs ilçesi Millet Meydanında düzenlediği basın toplantısıyla mağduriyetlerin dile getirerek devletimizin üst yetki kurumlarından konu hakkında çözüm talep edilmişlerdi.

Daha sonra ihlal edilmiş mülkiyet hakları için tekrar geriye iadesini talep ettikleri dilekçeleri 19 Mayıslıların imzalarını ekleyerek 07.09.2021 tarihinde sırasıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına, Çevre ve Şehircilik Bakanlığına, Siyasi Partilerin Grup başkanlarına ve Samsun Milletvekillerine mülkiyet hak talep olarak gönderildi.

Toplantıda açıklama yapan 19 Mayıs Engiz Mahallesi sakinlerinden Mehmet Sarı 19 Mayıs Ak Parti teşkilatını da çalışmaya davet etti.

Yurtdışında yaşayan 19 Mayıs Engiz halkı olarak Berlin'de Orhan Sarı Beyefendinin başkanlığında düzenlediğimiz toplantıda sonuç olarak alınan karara göre devletimizin üst yetki kurumlarına gönderdiğimiz mülkiyet talep dilekçelerimize yasalar çerçevesi içinde verilecek cevaplara göre hareket kaynağımız olacaktır denildi.

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editor
Etiketler: Engiz, Mahallesi, Berlin’de, Toplandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı