Haber Detayı
09 Mayıs 2022 - Pazartesi 10:16 Bu haber 4998 kez okundu
 
ENGİZ ÇİLEĞİ ÇİFTÇİYİ MUTLU EDİYOR
19 Mayıs İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce hazırlanan çilek yetiştiriciliğini geliştirme projesi kapsamında 30 çiftçi projeden yararlanarak çilek bahçelerini hazırlamaya başladı.
Ekonomi Haberi
ENGİZ ÇİLEĞİ ÇİFTÇİYİ MUTLU EDİYOR

Engiz çileği pazarlarda tüketicilerden büyük ilgi görüyor. İlk hasadın geçen yıl ve daha önceki yıllarda dikilmiş bahçelerden mayıs ayı içerisinde yapılacağı öngörülüyor. Proje kapsamında yaklaşık150 bin fide toprakla buluşuyor. Çilek Yetiştiriciliğini Geliştirme Projesi ile 19 Mayıs ilçesinin yaklaşık 15 mahallesinde çilek üretilmektedir.

 

19 Mayıs İlçe Tarım ve Orman Müdürü Galip Baykal tarafından yapılan açıklamada ''Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü iş birliğinde yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında projemize başvuran çiftçilerimize 19 Mayıs Üniversitesi ile birlikte proje kapsamında eğitim verilmesi planlanmıştır. Ayrıca Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzün çiftçilerimizin kullanımı için projelendirdiği yastık ve malçlama makinesini de bu yıl ilk defa çiftçilerimize kullandırdık, bu sayede çiftçilerimiz hem zamandan kazanmış oldu hem de modern tarım alet ve ekipman kullanımı ile ekim dikim maliyetlerini düşürmüş olduk. 2022 yılının çiftçilerimize bereket getirmesini''  dilerim dedi.

HARUN YAZICI

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editor
Etiketler: ENGİZ, ÇİLEĞİ, ÇİFTÇİYİ, MUTLU, EDİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı