Haber Detayı
04 Ekim 2013 - Cuma 12:28 Bu haber 6005 kez okundu
 
EN İYİ HİZMET İNSANA YAPILAN HİZMETTİR
19 Mayıs Merkez Kur’an Kursunda, 960 yüzünden okuyan 150 hafız bir yıl temel eğitimi almış, Türkiye’nin çeşitli yerlerinde görev yapan, öğrenciler var.
Gündem Haberi
EN İYİ HİZMET İNSANA YAPILAN HİZMETTİR

19 Mayıs Merkez Kur’an Kursunda,  960 yüzünden okuyan 150 hafız bir yıl temel eğitimi almış, Türkiye’nin çeşitli yerlerinde görev yapan, öğrenciler var.

 

 19 Mayıs İlçesinde sayısız hafız yetiştiren Merkez Kur’an Kursu öğreticisi Şaban Şenocak, ”En iyi hizmet insana yapılan hizmet anlayışıyla Merkez Kur’an Kursunda yaklaşık 20 yıldır hafız yetiştirmeye devam ediyoruz”dedi.

 

“HAFIZ YETİŞTİRMEK SABIR İŞİ

 

Şenocak şuanda Kursumuzda toplam 960 tane K.Kerimi yüzünden dini bilgileri tamamlayan belge alan öğrenci mezun ettik. Öğrencilerimiz bir yıl bizden eğitim aldılar, bu öğrenciler Mihrabda namaz kıldıran Cuma günü hutbe okuyan öğrencilerimizdir.150’ye yakın Kur’an Kursumuzdan hafız, yetiştirerek, Diyanet işleri başkanlığından diploma aldı. Mezun ettiğimiz hafızlarımız İmam hatip lisesine kimi Kur’an Kursu öğreticiliği kimi müezzin kayyım öğretmen olarak görevlerine devam etmekteler. İmam hatip müezzin kayyım olarak görev yapan öğrencilerimizde ilahiyatı dışardan bitiriyorlar. Bizimde onlara desteğimiz devam ediyor.  Hafızlığını bitiren öğrencilerimize imam hatip ve ilahiyatı bitirene kadar onlara burs sağlıyoruz. Bursları Müslüman halkımız hayırsever insanlarımız veriyor. Onlara çok teşekkür ediyorum. Kur’an Kursumuzda yetişen hafızlarımızın birçoğu görev aldı. Kursumuzda sadece hafızlık eğitimi ve din eğitiminin yanı sıra çocuklarımızı sosyal, kültürel aktiviteler konusunda yetiştirmeye çalışıyoruz. Düğün sünnet Mevlit, kandil gecelerinde öğrencilerimizle program yaparak Halkımızın beğenisine sunuyoruz.

 

DÖRT DEFA TÜRKİYE’DE FİNALE KATILDI

 

Geleneksel olarak yaptığımız icazet merasimlerine kardeşlerimiz yoğun ilgi gösteriyor. İcazet programımızda konuşan Diyanet işleri Başkanlığı Yüksek ihtisas merkezleri daire Başkanı Dr.Ülvi Ata ifade ettiği gibi “Karadeniz bölgesini dolaştım ama 19 Mayıs gibi coşkulu heyecanlı yüksek katılımlı bir icazet meresimi görmedim”demişti. Hizmetlerimiz böyle devam edecektir. Kur’an-ı Kerimi yüzünden okumada üç, hafızlıkta bir toplamda dört defa Türkiye finaline giderek Güzel ilçemiz 19 Mayısımızı Türkiye genelinde temsil ettik.

 

HAYIRSEVERLERİN YARDIMLARIYLA

 

 Kur’an Kursu öğreticisi olmaktan ziyade aynı zamanda vatandaşlarımızın her türlü düğün merasimi sünnet asker uğurlamada hastasında cenazesinde vatandaşımızın yanındayız. Bu zamana kadar hayırsever halkımızın yardımlarıyla bu müesseseleri ayakta tutuyoruz. Öğrencilerimize yemelerine giyimlerine varıncaya kadar halkımız desteği çoktur. Bu hayırsever kardeşlerimize çok teşekkür ediyor ve Onların tüm geçmişlerine  rahmet diliyoruz. Kur’an hizmeti gönüllülük işidir. iğneyle kuyu kazmaktır. Edirne’den Kars’a kadar Türkiye’nin dört bir yerinde öğrencilerimiz görev yapıyor.81 vilayetin 63 tanesinde burada yetiştirdiğimiz Müftü, vaiz imam müezzin Kur’an Kursu öğretmeni ve İmam – hatip Liselerinde meslek dersleri öğretmeni ve çeşitli branşlarda öğrencilerimiz var. Hatta yurt dışında lisans yapan öğrencilerimiz bile var. Dinimize, vatanımıza milletimize hayırlı öğrenciler yetiştirmek için gayret gösteriyoruz”şeklinde konuştu.

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: 19, Mayıs, Merkez, Kur’an, Kursunda, , 960, yüzünden, okuyan, 150, hafız, bir, y
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
EN İYİ HİZMET İNSANA YAPILAN HİZMETTİR
Yorumlar
Haber Yazılımı