Haber Detayı
10 Ağustos 2020 - Pazartesi 11:06 Bu haber 1208 kez okundu
 
DURSUN AİLESİNİ ZİYARET ETTİLER
Kültür Bakanlığı Halk Şairi Alaeddin Dursun ile eşi Havva Kaya Dursun’un evleri; son günlerde ve özelikle de yaz mevsiminde, çok sayıda ziyaretçiyi ağırlamaya devam ediyor.
Gündem Haberi
DURSUN AİLESİNİ ZİYARET ETTİLER

Dursun Ailesi’nin akraba, yakın aile fertleri, dost ve arkadaşları; Alaeddin Dursun ile eşi Havva Kaya Dursun’un Engiz Mahallesi’ndeki evleri hiç misafirsiz kalmıyor.

Özellikle evlerinin çardak diye tâbir edilen bahçesinde, gelen misafirleri çeşitli yiyecek, içeceklerle ağırlayan Dursun Ailesi; bu ziyaretlerden mutluluk ve onur duyduklarını dile getiriyorlar.

Dursun Ailesi’nin son ve yeni misafirleri ise akrabaları oldu. Alaeddin Dursun, ziyaretle ilgili şu ifadeleri kullandı: “Artvin dönüşü yeğenim İsmail Altun bey, Gelin hanım İrade Aliyeva ve oğlu Ali; Artvin dönüşü bize uğradılar. Kendileriyle; hoş sohbetlerden sonra, edebiyat piyasasındaki eski ve yeni şiir kitaplarımı imzalayıp hediye ettim. Ardından, Gebze’ye uğurladık. Bu nazik ziyaretleri, bizleri Dursun Ailesi olarak mutlu ve memnun etti. Kendilerine teşekkür ederiz.

Daha önceki ziyaretlerde ise; Gebze Artvinliler Derneği Başkanı Osman Alkan, Avukat Kamil Keskin, Gebze Gazete Ulus Muhabiri Yakup Uzun ile hasret giderdik. Ayrıca; bu misafirlerimiz için de " Loş Işıklar Altında " ve " Yanaştım Son Limana " adlı, yenişiir kitapları mı imzalayıp hediye ettim ve onları da Gebze' ye uğurladık.”

Kültür Bakanlığı Halk Ozanı ve Devlet Sanatçısı Samsun’dan Aşık Kul Cafer, Bafra’dan Kültür Bakanlığı Halk Şairi Birfani Mehmet Alan, emekli öğretmen, şair, besteci İsa Kahraman ve Samsun Atakum Ömürevleri’nden şair Mehmet Sağlam ziyaret etmişler ve Alaedddin Dursun, bu misafir sanatçılara da yeni şiir kitaplarını imzalayıp hediye etmişti.

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editör
Etiketler: DURSUN, AİLESİNİ, ZİYARET, ETTİLER,
Yorumlar
Haber Yazılımı