Haber Detayı
24 Şubat 2021 - Çarşamba 09:46 Bu haber 1977 kez okundu
 
Doktoru Dolandırdılar
Samsun Liv Hospital’da Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları doktoru olarak görev yapan Uzm. Dr. Harika Sönmez’in instagram sayfası dolandırıcılar tarafından hacklendi.
Gündem Haberi
Doktoru Dolandırdılar

Dr. Sönmez’in takipçilerinden para isteyen şahıslar, bu yöntemle 150 bin liranın üzerinde dolandırıcılık yaptı. Dr. Sönmez, takipçilerine ve tüm sosyal medya kullanıcılarına çağrı yaptı.

 

Hesabını çalan kişilerce Uzm. Dr. Harika Sönmez’in güvenilir kimliği kullanılarak takipçilerinden para istendi. Instagram dolandırıcıları Sönmez’in hem şifresini hem de onay mailinin gittiği maili değiştirerek hesabın geri alınmaması için yoğun çaba gösterdi.

 

Hem takipçileri hem de bu tuzağa düşen diğer kişiler Harika Sönmez’i ve çalıştığı kurumu telefon yağmuruna tuttu. Şimdiye kadar 150 bin liranın üzerinde hesaplarına geçiren instagram dolandırıcıları için suç duyurusunda bulunan ve mağdur edilen Uzm. Dr. Harika Sönmez, yeni bir instagram hesabı açtı. Sönmez, sesini duyurmak ve takipçilerinin bu kişilere inanmaması için çaba harcıyor.

 

Dr. Harika Sönmez: “Konuyla ilgili yasal girişimlerde bulunduk ve sonucunu bekleyeceğiz. Ancak bu süre içerisinde benim aracılığımla da birçok insan mağdur oldu. Lütfen sosyal medyadan kendilerine gelen bu tür mesajlara yanıt vermesinler. Kötü bir örneğim ancak benim yaşadıklarımın sosyal medya kullanıcılarına örnek olması gerektiğini düşünüyorum. Umarım yasal girişimlerimizden en kısa sürede sonuç alırız ve bu kişiler cezalarını çekerler” dedi.

 

Kaynak: Editör: Editor
Etiketler: Doktoru, Dolandırdılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı