Haber Detayı
17 Haziran 2019 - Pazartesi 16:57 Bu haber 5036 kez okundu
 
DOĞADA EĞİTİM SEMİNERİ
Milli Antrenör ve Uluslararası Yakın Koruma Akademisi Yakın Koruma Eğitmeni Bilal Çelebi konu hakkında geniş çaplı bilgi verdi.
Eğitim Haberi
DOĞADA EĞİTİM SEMİNERİ

Bilal Çelebi; “ “Doğada Eğitim Semineri” konulu yapacağımız çalışmalarımız olacaktır. VIP Yakın koruma, silahlı ya da silahsız doğrudan saldırı tehlikesine karşı önemli kişi ya da kurumları koruma işidir. Yanınızdaki eşiniz, çocuğunuz, ağabeyiniz, anneniz, babanız olabilir. Kendinizi ve yanınızdakini korumanın inceliklerini bilmek zorundasınız. Çıplak elle, sopa, bıçak hatta ateşli silahla yapılması muhtemel saldırılara karşı geliştirilmiş yöntemleri öğrenmeli gerektiği durumlarda soğukkanlı bir şekilde uygulamalısınız. Yakın Koruma Eğitimi (VIP Koruma Eğitimi) üç temel unsura dayanır; kendini koruma yanındakini koruma üçüncüyü koruma kendini koruyamayan yanındakini ve üçüncüyü koruyamaz.

Profesyoneller yani kendilerini, bir başkasını veya korunması gereken stratejik tesis, alan, şahıs gibi başlıklarda eğitirler. Özel eğitimler alarak kendilerini yetiştirir ve sürekli geliştirirler. Yaptıkları iş bedeni ve zihni hazırlık yanı sıra yeterlilik gerektirir. Sinir sistemleri çelik gibi olmalıdır. Otokontrol becerisi soğukkanlı ve cesur olmak kötü alışkanlıklardan uzak kalmak ve düzenli bir hayat şarttır” dedi.

Çelebi konuşmasının devamında; “Koruma bir ekiple yapılıyorsa 1 numara ve diğerlerinin pozisyonları gözlem açıları ve öncelikleri yine bir numaranın talimatları ile uygulanır. Tüm koruma ekibi birey manada kendilerini korumayı en üst seviyede bilmek zorundadırlar. Görevi en iyi şekilde yapalım. Vip Yakın Koruma Eğitim seminerine sivil kursiyerler başlama saati:11:00 30.06.2019'dur.
Katılacak olan kursiyerler 28.06.2019 tarihine kadar  başvurur  yapılması gerekmektedir” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DOĞADA, EĞİTİM, SEMİNERİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı