Haber Detayı
14 Nisan 2021 - Çarşamba 12:24 Bu haber 2086 kez okundu
 
Diyanet Gençlik’ten Farkındalık Çalışması
19 Mayıs Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü “Mavi En Güzel Sana Yakışır 19 Mayıs” sloganıyla bir çalışmaya imza attı. Diyanet gençlik gönüllüleri ilimiz ve ilçemizin pandemi haritasında, yüksek riskli kategorisinde olmasına dikkat çekerek düşük riski temsilen mavi maske dağıttı.
- Haberi
Diyanet Gençlik’ten Farkındalık Çalışması

Resmi kurumlara, okullara ve esnafa yüzlerce maske dağıtan gençlik gönüllüleri, yağışlı havaya rağmen  yürüttükleri bu güzel çalışma ile kurum yetkilileri ve halk nezdinde takdirle karşılandı. Farkındalık çalışması esnasında gördükleri ilginin kendilerini sevindirdiğini  söyleyen gençlik gönüllüleri: "Öncelikli amacımız salgının  yayılmasına dikkat çekmek ve halkımıza, sağlıklı günlere ulaşabilmek için gereken tedbirleri hatırlatmaktı. Farkındalık oluşturabildiysek ne mutlu bize." diyerek duygularını ifade ettiler.

Sadece sahada değil 19mayisdiyanetgenclik sosyal medya hesabı üzerinden de faaliyetler yürüten ve bu çalışmadaki gönüllü gençlerin bir kısmını da sosyal medya çalışmaları vesilesi ile tanıdıklarını belirten koordinatörlük gönüllüleri, tüm gençleri instagram hesaplarına davet ederek onların enerji ve fikirleri ile 19 Mayıs'ta çok daha güzel çalışmalar gerçekleştireceklerini ifade ettiler.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editor
Etiketler: Diyanet, Gençlik’ten, Farkındalık, Çalışması,
Yorumlar
Haber Yazılımı