Haber Detayı
29 Nisan 2021 - Perşembe 14:54 Bu haber 7919 kez okundu
 
Çeltik Üreticilerine 10 Ton Sertifikalı Tohum
19 Mayıs İlçesinde Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü tarafından “Çeltik Üretimi Geliştirme Projesi” kapsamında 20 üreticiye 10 ton sertifikalı çeltik tohumu dağıtıldı.
Ekonomi Haberi
Çeltik Üreticilerine 10 Ton Sertifikalı Tohum

“Sertifikalı Tohum Kullanımının Yaygınlaştırılmasının Amaçlıyoruz”

19 Mayıs İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile 19 Mayıs Ziraat Odası tarafından “Çeltik Üretimi Geliştirme Projesi” uygulandı. Proje kapsamında çeltik üretimini yaygınlaştırmak için 19 Mayıs İlçesinde 20 üreticiye 10 ton sertifikalı tohum 19 Mayıs Ziraat Odası önünde dağıtıldı. Sertifikalı tohum dağıtım töreninde konuşan Tarım ve Orman 19 Mayıs İlçe Müdürü Galip Baykal, Tarım ve Orman Bakanlığının bu yıl İlçemizde yüzde 75'i hibe olmak üzere 20 çiftçimize 10 ton sertifikalı çeltik tohumu gönderdiğini söyledi.

 

19 Mayıs Ziraat Odası Başkanı Bayram Konuş ise yaptığı açıklamasında; “İlçemizde son yıllarda çeltik üretiminin arttığını ifade ederek, Üreticinin daha kaliteli ürün almaları için Çeltik Üretimi Geliştirme Projesi'nin uygulamaya konulduğunu proje kapsamında üreticilere yüzde 75 hibe destekli sertifikalı çeltik tohumu dağıtıldığını ve sertifikalı tohum kullanımının yaygınlaştırılmasının amaçlandığını” ifade etti.

HARUN YAZICI

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editor
Etiketler: Çeltik, Üreticilerine, 10, Ton, Sertifikalı, Tohum,
Yorumlar
Haber Yazılımı