Haber Detayı
18 Mart 2013 - Pazartesi 19:13 Bu haber 4789 kez okundu
 
ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ UNUTULMADI
Kültür-Sanat Haberi
ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ UNUTULMADI

 

19 Mayıs ilçesinde 18 Mart Şehitleri Anma günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 98. yıl dönümü dolayısıyla anma ve kutlama programları düzenlendi.

Tören hükümet konağı önünde Atatürk anıtına çelenk koymasıyla başlandı. Saygı duruşu ve İstiklal marşının ardından 19 Mayıs merkez mezarlığında bulunan şehitlerimiz, J.Komando Er Murat Uzun, P.Er İsmail Bektaş'ın kabirleri protokol tarafından ziyaret edildi. Şehitlerin mezarlarına karanfiller, güller bırakıldı, Kur’an-ı Kerim okundu.

 19 Mayıs İmam Hatip Lisesinde Ballıca 60.yıl çok programlı lisesi öğrencileri ile İmam hatip lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan orotorya izlendi. Çanakkale zaferini anlatan slâyt gösterisi yapıldı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan 19 Mayıs İmam Hatip Lisesi meslek dersleri öğretmeni Şenol Altun, "Çanakkale Zaferi kahraman askerlerimizin cihanı hayrete düşüren açık bir göstergesidir” dedi.

Altun, Bu zafer, milletimizin, iman ve azminin metanet ve gücünün açık bir göstergesidir. Çanakkale komşusu açken, tok yatmaktan ar eden bir milletin tarihe tanıklığıdır. Çanakkale yeryüzünü fesada sürüklemekten çekinmeyen emperyalistlere karşı hayberdir" şeklinde konuştu.

18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Programına 19 Mayıs Kaymakamı Kadir Ekinci, Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, İlçe Jandarma Komutan vekili İsmail Dilcioğlu, Dereköy Belediye Başkanı Ahmet Topal, Yörükler Belediye Başkanı Süleyman Eroğlu, Emniyet Müdürü Dr Şener Özdemir, Milli Eğitim Müdürü Nihat Aslantaş, AK Parti ilçe Başkanı İbrahim Eren, CHP ilçe başkanı Yakup Konuş, Milli Eğitim Şube Müdürleri Davut Yaman, Mustafa Dilek, İlçe Sağlık Müdürü Alper Çelik, AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Bayram Konuş, Hüseyin Çiçek, Sevgi Evleri Müdürü Ebu Talip Yılmaz, İlçe Müftüsü Hasan Gören Özel idare Müdürü Bekir Söylemez, Gençlik ve Spor Müdürü M.Serkan Eroğlu, Tapu Sicil Müdürü Mustafa Efendioğlu, Nüfus Müdürü Ramazan Akkoyun, İlçe Tarım Müdürü Mehmet Gül, Orman işletme şefi Murat Temur, Esnaf odası başkanı Cevdet Usta, Şoförler odası başkanı İffet Gören ve çok sayıda vatandaş katıldı.  

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: çanakkale, şehitleri, unutulmadi
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ UNUTULMADI
ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ UNUTULMADI
ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ UNUTULMADI
ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ UNUTULMADI
ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ UNUTULMADI
Yorumlar
Haber Yazılımı