Haber Detayı
03 Ekim 2013 - Perşembe 11:13 Bu haber 2272 kez okundu
 
CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI KUTLANDI
19 Mayıs ilçesinde Camiler ve Din görevlileri haftası dolayısıyla ilçe Müftülüğü din görevlileri derneği tarafından proğram düzenlendi.
Gündem Haberi
CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI KUTLANDI

 

 

19 Mayıs Belediye düğün salonunda yapılan proğrama Samsun il Müftüsü YRD. Dç Dr. Hayrettin Öztürk,19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topoğlu, Dereköy Belediye Başkanı Ahmet Topal, Yörükler Beledye başkanı Süleyman Eroğlu,AK parti ilçe başkanı İbrahim Eren,CHP ilçe Başkanı Yakup Konuş,MHP ilçe Başkanı Murat Küçük, 19 Mayıs Müftüsü Hasan Görer,Sevgi Evleri Müdürü Ebu Talip Yılmaz,19 Mayıs Din Görevliler Derneği Başkan yardımcısı Sadık Keskin,Muhtarlar Derneği başkanı Hasan Ev,ilçede görev yapan din görevlileri,imam hatipler Kur’an kursu öğreticileri çok sayıda vatandaş katıldı.

 

KESKİN”DİN GÖREVLİSİ HERKESİ KUCAKLAYAN KİŞİDİR”

 

19 Mayıs Din görevlileri derneği başkan yardımcısı Sadık Keskin”,Din görevlisi insanlara sağlıklı bilgiyi veren,müjdeleyen nefret ettirmeyen,kolaylaştıran zorlaştırmayan, bütünleştiren ayrım yapmadan herkesi kucaklayan kişidir. Din görevlisi ayrıca bir gönül insanıdır,bağlandığı merci yaratandır”dedi.

 

GÖRER”CAMİLER GERCEK HUZURU BULDUĞUMUZ MANEVİ YERLER”

 

19 Mayıs ilçe Müftüsü Hasan Görer,” ülkemizde 2003 yılından itibaren camiler ve din görevlileri haftası olarak kutlanmaya başlandı.Camilerimiz dua ve saadetlerin  doluca Allah’a arz edildiği gönüllerin yıkandığı, sevinçlerin paylaşıldığı kutsal mekanlardır.Camiler bilmediklerimizi öğrendiğimiz ilim ve irfanımızı yükselttiğimiz  hizmet yuvalarımızdır.Dargınların barıştığı kin ve düşmanlıkların unutulduğu şerlerin def edildiği yoksulların sevindirildiği iyilik şefkat yardım yerleridir.Camiler gerçek huzuru bulduğumuz manevi sığınaklarımızdır.Şehitlik ve gazilik ruhunun beslendiği çalışma azminin yükseldiği dini ve milli evlerdir”dedi.

 

ÖZTÜRK “HANIMLARIN EĞİTİM MERKEZİ CAMİLERDİR”.

 

Samsun il Müftüsü YRD. Dç.Dr.Hayrettin Öztürk,”İslam dininin gaye olarak öncelikle insanlara doğru inancı ve doğru davranışı öğretmek olduğunu belirtti. Bu hedefin gerçekleşebilmesi için İslam'ın öğretilerini yalnızca fert bazında yeterli olmayacağını kaydeden Öztürk, Cemaatin de hem ibadetlerini yerine getirdiği hem dini bilgilerini öğrendiği ve bir birleriyle kaynaştığı yerlerdir camilerimiz.günümüzde dini hayatın sağlıklı bir şekilde yaşanabilmesi için kadınların ve çocuklarında camiyle haşır neşir olmaları kendilerine camide nitelikli dini bilgiklerin verilmesi fevkalade önem arzetmektedir”şeklinde konuştu.

Proğramın ardından,Cami görevlilerine ve Kur’an Kursu öğreticilerine camilerin bakım onarım ve çevre düzenlemelerine, Kur’an Kurslarının açılmasına  destek verenlere teşekkür pilaketi verildi.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: 19, Mayıs, ilçesinde, , Camiler, Din, görevlileri, haftası, dolayısıyla, ilçe, M
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI KUTLANDI
CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI KUTLANDI
Yorumlar
Haber Yazılımı