Haber Detayı
29 Kasım 2012 - Perşembe 19:13 Bu haber 2359 kez okundu
 
BÜYÜKLERE ÖRNEK OLACAK SEÇİM
Eğitim Haberi
BÜYÜKLERE ÖRNEK OLACAK SEÇİM

Demokrasi Eğitimi ve Okul Öğrenci Meclisleri Yönergesi doğrultusunda ilçemiz okullarında seçilen okul başkanları ile 19 Mayıs İmam Hatip Lisesi toplantı salonunda ilçe başkanlığı seçimi yapıldı.

 Toplantı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nihat ASLANTAŞ, Şube Müdürleri Davut YAMAN ve Mustafa DİLEK, görevli öğretmenler ve okul başkanı öğrencilerin katılımıyla başladı.

Şube Müdürü Davut YAMAN, ‘‘Demokrasi eğitimi ve demokrasinin geçmişten günümüze önemi, değişimi ve gelecek kuşaklara aktarımı, okullardan seçilen öğrencilerin farklılıklarını ortaya koyarak seçilmiş örnek öğrenci olduklarının bilincinde olmalarını, mücadele ederek yarışacaklarını, yarıştıktan sonra da seçilen arkadaşlarıyla birlikte devam edip İlçe’mizi temsil edeceklerini ve demokrasi alanında çalışmalarını bu düzeyde gerçekleştirmeleri tavsiyesi’ ile ilgili anlamlı konuşmalarından sonra seçim süreci başlatıldı. Seçim divan başkanı ve üyelerinin seçilmesinin ardından adaylar birer birer seçime yönelik konuşmalarını yaptılar. Oyların kullanılması esnasında salonda sadece okul başkanı öğrenciler ve görevli rehber öğretmen bulundu.

Yapılan seçim sonucunda Ballıca 60.yıl ÇPL Öğrencisi Ahmet KELEŞ 9 oy, 19 Mayıs İHL Öğrencisi Bünyamin İMDAT 1 Oy, Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi Serhat AYDIN 3 oy ve Kösedik Ortaokulu öğrencisi Rukiye ŞAHİNTÜRK 5 oy aldı.

Oy sonuçlarına göre Ballıca 60. Yıl ÇPL öğrencisi Ahmet KELEŞ, Okul Meclisleri İlçe Başkanı seçilmiştir.

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: büyüklere, örnek, olacak, seçim
Yorumlar
Haber Yazılımı